Jazykový původ oblíbených mezinárodních koktejlů

Úvodní strana » Magazín » Jazykový původ oblíbených mezinárodních koktejlů

Jazykový původ oblíbených mezinárodních koktejlů

Mojito

Kubánská klasika, u jejíhož názvu existuje hned několik teorií o tom, co slovo mojito ve skutečnosti znamená. Jedna z teorií tvrdí, že tento nápoj vynalezli afričtí otroci, kteří pracovali na poli s cukrovou třtinou a byl pojmenován západoafrickým slovem mojo, což znamená kouzlo.

Caipirinha

Caipirinha je koktejl typický pro Brazílii a jeho příběh je poněkud sporný. Někdo říká, že to byl původně lék na chřipku. Pro jeho výrobu je potřeba speciální brazilský rum, limetka a třtinový cukr.

Negroni

Tento nápoj patří mezi klasické italské koktejly. Za svůj název vděčí hraběti Negronimu, který si nechal do svého oblíbeného nápoje, kterým bylo Americano, přimíchat gin.

Paloma

Pokud si chcete objednat mexický koktejl, většina z nás si představí margaritu. Tradiční je však paloma. Tradiční nápoj je osvěžující kombinace tequily, sody, čerstvé grapefruitové a limetkové šťávy.

Mai Tai

Název pochází tajitského slova maita'i, což znamená dobré. V současné době je tento koktejl populární především ve Spojených státech amerických. Základ tvoří jamajský rum (ideální je směs tmavého a světlého v poměru 2:1). Ten se míchá s likérem Curaçao nebo Cointreau, limetkovou šťávou a mandlovým sirupem. Jako ozdoba se přidá plátek ananasu a snítka máty.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.