Jazykově nejrozmanitější země světa

Úvodní strana » Magazín » Jazykově nejrozmanitější země světa

Jazykově nejrozmanitější země světa

Jazykově nejrozmanitější země světa

V našem globalizovaném světě se zdá, že najít nejrozmanitější zemi na světě je stále těžší a těžší. Rozmanitost je žhavým tématem po celá desetiletí. Někteří odborníci tvrdí, že globalizace oslabuje regionální identity. Jiní zase tvrdí, že je globalizace pouze posiluje a zároveň vytváří sdílený prostor pro výměnu, flexibilitu a spolupráci prostřednictvím rozmanitosti. Bez ohledu na diskuse kolem je zde nepopiratelný fakt - globalizace změnila svět. Stále to ovlivňuje způsob, jakým zažíváme kulturu a zábavu, ale i to, jak obchodujeme a cestujeme. 

Hledání rozmanitosti

Vliv globalizace samozřejmě nebyl jednotný napříč zeměmi a regiony. Úroveň etnické rozmanitosti a otevřenosti vůči různým kulturám se v různých lokalitách liší. Pokud expandujete nebo plánujete spolupráci s expandující mezinárodní značkou, můžete spolehnout, že vám podáme pomocnou ruku, protože známe kulturní krajinu vaší cílové lokality. Pojďme si představit nejrozmanitější země světa spolu s těmi nejméně rozmanitými. 

Nejrozmanitější země na světě

Papua-Nová Guinea

Papua-Nová Guinea je sice malá země s populací menší než 9 milionů lidí, ale je to nejrozmanitější země na světě, hostí 12 % existujících jazyků. 12 z 848 jazyků, které na ostrově vznikly, nemá žádné živé mluvčí, zatímco většina z nich má méně než 1000 mluvčích.

Největší etnické skupiny země jsou Papuánci a Austronésané, kteří byli jejími prvními obyvateli. Ale nejsou sami, sdílejí ostrov s Polynésany, Mikronésany, Filipínci, Australany, evropskými a čínskými přistěhovalci.

Demokratická republika Kongo

Tato středoafrická země má přibližně 5,5 milionu obyvatel. Největší etnickou skupinou v zemi jsou Konžané (48 % populace), následují Sangha a Take, kteří představují 20 % a 17 % populace. 

Úředním jazykem země je francouzština, ale jakmile vyjdete na ulici, najdete 62 mluvených jazyků. Ve své koloniální minulosti bylo Kongo domovem tisíců evropských přistěhovalců. Počet cizinců žijících v zemi v posledních desetiletích poklesl a nyní tvoří jen několik stovek expatů.

Jihoafrická republika

Podle sčítání lidu z roku 2011 má Jihoafrická republika přibližně 59 milionů obyvatel, kteří patří k pěti etnickým skupinám. Při sčítání lidu se 79,4 % jihoafrické populace identifikovalo jako černí Afričané, zatímco 9,2 % se identifikovalo jako bílí Afričané. Bílá populace této země je většinou holandského a anglického původu. Barevní, Asiaté a Indové tvoří v zemi rostoucí menšinovou skupinu. Samozřejmě se jedná o zastřešující termíny používané ke zjednodušení velmi složité a mnohem rozmanitější etnické krajiny. Najdete zde 11 úředních jazyků: afrikánštinu, angličtinu, sepedi, setswanu, sesotho, xitsongu, swati, tshivendu, ndebele, xhosu a zuluštinu.  

Madagaskar

Na ostrově Madagaskar žije přibližně 27 milionů lidí, většinou rozmístěných ve venkovských oblastech. Před kolonizací byla většina území ostrova neobydlená a byla domovem přibližně 20 kmenových skupin. Největší z nich, Betsilio, měla 2 miliony lidí. V zemi stále převládá etnická rozmanitost, k původnímu obyvatelstvu se přidávají francouzští a indičtí přistěhovalci. Cizince láká země nejen pro její přírodní krásy, ale také proto, že je to strategická poloha pro obchod. 

Nejméně rozmanité země na světě

Americká Samoa

Americká Samoa není nezávislý stát, ale je to součást Spojených států. Toto území, které se nachází jihovýchodně od Samoy, zahrnuje pět ostrovů a dva atoly. Z 55 tisíc lidí žijících na Americké Samoe je přibližně 15 % občanů USA. 35 % populace se narodilo v zahraničí. Většina z těchto přistěhovalců jsou Samoané. Území má dva úřední jazyky: samojštinu a angličtinu. Populace je většinou bilingvní. 

Komorské ostrovy

Komorské ostrovy, či také Komory, jsou suverénní stát nacházející se v Indickém oceánu mezi Madagaskarem a Mosambikem. Toto souostroví je třetí nejmenší africkou zemí. Komory jsou jednou z nejméně obydlených zemí na světě. Mají přibližně 860 tisíc obyvatel. Většina obyvatel pochází z afrických Arabů. 98 % Komorů vyznává sunnitský islám. Domorodci sdílejí ostrov s velmi malými komunitami muslimů narozených v Evropě, členů madagaskarského lidu Magalasy a indických přistěhovalců. 

Aruba

Karibský ostrov Aruba je podporován silným turistickým průmyslem. Přesto je to jedna z nejméně etnicky různorodých zemí na světě, většina obyvatel je holandského původu. Aruba má silnou národní identitu, ale je velmi otevřená cizincům. Nakonec se ostrov spoléhá na kulturní výměnu a nachází se v regionu, který na ní vždy prosperoval. Většina Arubanů je vícejazyčná, mluví alespoň španělsky, anglicky a holandsky.

Uruguay

Uruguay je malá jihoamerická země s populací o počtu méně než 4 milionů lidí. Země je velmi etnicky homogenní, odhadem 88 % Uruguayců je evropského původu. Uruguay je také domovem lidí afrického původu, částečně domorodých a asijských obyvatel. Uruguay má jediný úřední jazyk, španělštinu.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.