Jazykové dějiny tance se pohybují po celém světě

Úvodní strana » Magazín » Jazykové dějiny tance se pohybují po celém světě

Jazykové dějiny tance se pohybují po celém světě

Tanec se v různých podobách objevuje ve všech kulturách a v různých podobách. Některé druhy tance patří výhradně mezi společenské události, jiné jsou spojovány s různými obřady a zvyklostmi dané kultury. Někteří lidé vidí v tanci odraz historie a vnímají jej jako křižovatku kultur. Podívejte se na historii některých z nich.

Cha-cha-cha

Tento původem kubánský tanec je pojmenován po zvuku pohybujících se nohou. Vyvíjel se postupně z kubánského tance mambo, který má pomalejší rytmus.

Balet

Jeden z nejvíce nadčasových tanečních stylů má své etymologické kořeny v italském slově Balletto, jež vede k výrazu pozdní latiny ballare (tančit). Toto divadelní umění spojuje nepatrné choreografické kroky s nějakým tématem či příběhem.

Capoeira

Toto portugalské slovo popisuje afro-brazilské bojové umění. Zobrazuje podtext tance, boje a hry.

Disko

Název tohoto hudebního a tanečního žánru je odrazen francouzského slova discothèque (noční klub pro tanec). Diskotéky byly velmi populární začátkem 70 let 20. století. Celou řadu choreografických prvků si půjčuje z celé řady tanečních žánrů ( poo, samba, tango, cha-cha).

Tango

Tento dramatický tanec pochází z dělnické zóny Montevidea v Uruguayi a Buenos Aires v Argentině. Historii tohoto slova bychom mohli vystopovat až do jazyka Niger-Kongo. Tango je tanec, který vyžaduje improvizaci a dynamiku vůdce a následovníka.

Valčík

Název tohoto vířivého tance pochází z německého slova Walzer, původ je ve slovesu walzen (otáčet se). Vznikl koncem 16. století jako tanec lidový. Velkou popularitu si získal ve Vídni v období 18. - 19. století.

Break dance

Tento taneční styl vynalezli pouliční tanečníci. Jedná se, více méně o akrobatickou variantu hip-hopového tance.

Břišní tanec

Tento expresivní arabský tanec náročný pro trup se poprvé objevil v Egyptě. Zapojuje téměř celé
tělo, nejen břicho.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.