Jarní tradice ve světě

Úvodní strana » Magazín » Jarní tradice ve světě

Jarní tradice ve světě

Jaro s sebou sice přináší alergie a vlhké počasí, ale také signalizuje zrod nového života, začátek delších dnů a spoustu důvodů k oslavám. Lidé celého světa dodržují celou řadu jarních tradic a zvyků, které signalizují nejen konec nadvlády ledové zimy, ale také dlouho očekávané teplo a slunce. Pojďme se na některé z nich podívat.

Indie

Zde se můžeme setkat s festivalem Holi, který má své kořeny v hindské tradici severní Indie. Během celodenní oslavy na sebe lidé hážou barevný prášek celé řady odstínů, který znamená příchod jara. Někdy se, díky tomu, můžete také setkat s názvem "Festival barev".

Polsko

Každoročně 21. března nebo čtvrtou postní neděli se zde zapaluje a topí Morana, představitelka zimy a v některých výkladech i smrti. Tradice, která je zakořeněná v pohanských obřadech, má signalizovat a symbolizovat konec zimy. Postava se často vyrábí ze slámy a starých hadrů a je upevněná na tyč.

Řecko

V Řecku je jarní rituál Marti oblíben především u malých dětí, ve venkovských oblastech. Po celý měsíc březen nosí náramky z bílých a červených nití, které jim vyrobily matky a které je mají pomoci ochránit před intenzivními jarními slunečními paprsky. Bílá symbolizuje barvu pleti a červená je barva tváří.

Japonsko

Jedna z nejstarších japonských jarních tradic zvaná Hanami je spojována s obdobím, kdy kvetou třešně. Tato tradice sahá až do 9. století. Lidé oslavují příchod jara pikniky a večírky pod rozkvetlými stromy. Tato posezení doprovázejí zpěvy a tancem. Charakteristikou tohoto starověkého festivalu je i psaní a recitace básní.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Tip: Pokud se Vám úkol zdá těžký, klikněte na tlačítko Jiný úkol

Pole označená * jsou povinná.