Jakými jazyky se hovoří v Belgii

Úvodní strana » Magazín » Jakými jazyky se hovoří v Belgii

Jakými jazyky se hovoří v Belgii

Většina lidí ví, že v Belgii se hovoří holandsky a francouzsky. Mnoho lidí však překvapí, že jsou zde úřední jazyky tři.

Vlámština (holandština)
Velké zastoupení má v severním regionu Flander, který tvoří asi 60% (6,5 milionu) obyvatel. Existují rozdíly mezi vlámským a standardním holandským jazykem, zejména ve výslovnosti, slovní zásobě a idiomech, ale ten, kdo mluví holandsky, by neměl mít ve Flandrech příliš mnoho problémů.
Francouzština
Druhým jazykem v Belgii je francouzština. Francouzsky mluvící komunita žije na jižním Valonsku a v hlavním městě Bruselu a tato komunita představuje přibližně 40% (4,5 milionů) belgické populace. Opět, i když existují jasné rozdíly ve výslovnosti a slovní zásobě, pokud jste se naučili standardní francouzštinu mluvenou ve Francii, pak byste měli být schopni porozumět francouzsky mluvícím obyvatelům Belgie.
Němčina
Ve východních oblastech provincie Liege (na hranici s Německem) se nachází malá, německy mluvící menšina, která tvoří zhruba 1% (75 000) obyvatel Belgie. Kterými jazyky se hovoří v Bruselu Brusel je oficiálně dvojjazyčný a to i se všemi pouličními značkami, dopravními informacemi a dokonce i komerčními reklamami prezentovanými jak ve francouzštině, tak ve vlámštině. S angličtinou zde však neuspějete. Ačkoli je Brusel hlavním městem Evropské unie, a navzdory skutečnosti, že město je domovem tisíců mezinárodních společností a organizací, jednoduše řečeno - absolutně potřebujete určitou úroveň francouzštiny, pokud chcete navštívit lékaře nebo nakoupit v supermarketu.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.