Jaký učební typ jazyka jste?

Úvodní strana » Magazín » Jaký učební typ jazyka jste?

Jaký učební typ jazyka jste?

Pozorovatel nebo posluchač? Uvolněný nebo hyperaktivní? Objevte svůj typ učení.

Přestože toto pravděpodobně není příliš originální tvrzení, lze říci, že žít v zahraničí je úžasná a obohacující, vzdělávací zkušenost.

A pokud se chystáte opustit svou zemi (nebo už procházíte ulicemi svého nového město), měli byste vědět, že máte fantastickou příležitost a měli byste ji co nejvíce využít, jinak budete litovat, až budete staří nebo příliš zaneprázdnění jinými věcmi. Nyní máte šanci růst, podpořit svou zvědavost, ponořit se do jiných kultur a získat přátele z celého světa. Je proto však potřeba něco udělat – naučit se cizí jazyk.

 

Víme, že učení jazyka je velkou výzvou a může být frustrující, pokud se k němu přistupuje špatně. Proto doporučujeme, abyste se na chvíli zastavili a snažili jste se pochopit, jaký typ jste. Usnadní vám to práci.

Introvert vs. Extrovert

Baví vás být obklopen lidmi? Věříte v pozornost skupiny? Pokud jste odpověděli na tyto otázky ano, pravděpodobně to znamená, že jste extrovert .

Na druhou stranu, pokud jste plachý, trávíte rádi čas o samotě čtením knih a hodně přemýšlíte před tím, než odpovíte, pak jste introvert.

 

Obě osobnosti jsou fantastické a mohou být také propojené. Co se však stane, když do stejné místnosti dáte mnoho introvertů a extrovertů a požádáte je, aby se naučili jazyk? Extroverti budou netrpěliví, protože introverti budou potřebovat čas. Introverti na druhou stranu by pravděpodobně raději trávili více času četbou a psaním a budou otráveni tím, kolik extrovertů mluví.

Pozorovatel vs. posluchač

Nejde o osobnostní charakteristiky, ale má to něco společného s tím, jak funguje mozek. Někteří lidé – pozorovatelé, si stále pamatují věci, které studovali na základní škole, protože používají vizuální triky – píšou pomocí různých barev, podtrhávají si věty, vytvářejí šablony stránek.

Používáte-li mnemotechnická zařízení, která se týkají zvuku, hudby a hlasu, pak jste určitě posluchačem.

Ranní pták vs. noční sova

Stejně starý příběh: je osm hodin ráno, jste ve své jazykové třídě a jste stěží vzhůru. Někteří vaši přátelé jsou ve stejné situaci, ale někteří z vašich spolužáků jsou aktivní a ti už bombardují tisíce slovy. Pokud patříte do první kategorie, pak jste pravděpodobně aktivní, když se blíží noc. Když je venku tma, váš mozek se odemyká a máte pocit, jako byste se mohli učit, studovat, sledovat film, dělat hodně různých aktivit celé hodiny. Zavoláte svým přátelům a … co? Všichni ti hyperaktivní otravní ranní lidé jsou nyní super unavení a sotva s vámi mluví, protože nemají žádnou energii.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.