Jaké jazyky používají v Thajsku?

Úvodní strana » Magazín » Jaké jazyky používají v Thajsku?

Jaké jazyky používají v Thajsku?

Úředním jazykem je thajština, kterou hovoří většina obyvatel Thajska. Jen zřídka se však zde
setkáte pouze s jedním jazykem. Thajsko je domovem 73 živých jazyků z nichž 51 je původních a to nehovoříme o jazycích přistěhovalců, jež tvoří lingvistickou tapisérii této části Asie.


Thajština
Je to jediný úřední jazyk, kterým mluví asi 88% obyvatel země. Pouze pro 34% mluvčích je to
rodný jazyk. Thajština však není všude stejná. Po celém území se hovoří různými dialekty, které mají dostatečnou variabilitu. Díky tomu jednotliví mluvčí z různých míst země mohou mít potíže s porozuměním. Objevují se jemné rozdíly v tónech a souhláskách.
Mezi regionální thajské dialekty patří Phu Thai, Shan, Song, Isan, Southern Thai, Nyaw, Northern Thai, Phuan a Lu. Thajština je také tvořena spoustou vypůjčených slov z jiných jazyků mezi něž patří čínština, portugalština, australština, angličtina, Pali, Sanskrit či Khmer.


Domorodé a menšinové jazyky
I když některé regionální thajské dialekty mohou být považovány za menšinové jazyky samy o
sobě, Thajsko je také domovem komunit Yawi (malajský dialekt) nebo Teochew (který je zakořeněn ve staré čínštině). Z 51 domorodých jazyků, kterými se v Thajsku mluví, existuje pět hlavních rozpoznatelných jazykových rodin.


Jazyky přistěhovalců
Thajsko je také domovem enklávy mluvčích cizích jazyků z jiných částí světa. Nejběžnějšími
jazyky přistěhovalců v Thajsku jsou barmština, angličtina, japonština, korejština, hindština,
francouzština a němčina. Angličtina nemusí patřit tolik k přistěhovaleckým jazykům, neboť patří mezi druhý nejběžněji používaný jazyk. Mnoho Thajců ji studuje jako druhý jazyk. Je velmi rozšířená především v turistických oblastech země.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.