Jaká jídla jsou typická pro ruský večírek

Úvodní strana » Magazín » Jaká jídla jsou typická pro ruský večírek

Jaká jídla jsou typická pro ruský večírek

Pokud chcete svým přátelům připravit klasické ruské menu, nechte se inspirovat.

Nápoj – kvas

Možná nyní přemýšlíte o vodce, to je v pořádku. Ale pokud chcete prokázat znalosti o klasické ruské kuchyni, měli byste servírovat kvas. Je to studený kvašený nápoj, který se většinou připravuje z tmavého chleba a kvasnic. Zkvašený základ se ředí vodou a může se dochutit ovocem, zázvorem nebo mátou.

Předkrm – boršč

Boršč je synonymum pro ruskou kuchyni. Jedná se o polévku z červené řepy, kterou můžete podávat jak studenou, tak i teplou, s masem či bez něj. Dochucuje se kysanou smetanou a podává se s chlebem.

Předkrm – salát Olivier

Toto je druhá varianta předkrmu. Obsahuje hrášek, brambory, mrkev, cibuli, salám, okurky a vejce. Je dochucený majonézou.

Hlavní chod – kotlety

Jedná se o smažené placky připravované z mletého masa, nejčastěji hovězího, ale můžete použít jakýkoli druh masa. Jako příloha jsou vhodné brambory či bramborová kaše.

Dezert – čaj a medovik

Velmi typickým a oblíbeným ruským zákuskem je medovik (medový dort), který se vyrábí z několika vrstev dortu, v jehož těstě se nachází med. Jednotlivé vrstvy se spojují kysanou smetanou.

 

Klíčové ruské fráze

Mám hlad – Я голодный  / Я голодная.

Jsem plný —Я наелся / Я наелась

Prosím - Пожалуйста

Děkuji - Спасибо

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.