Jak se zdokonalit v cizím jazyce pomocí videoher

Úvodní strana » Magazín » Jak se zdokonalit v cizím jazyce pomocí videoher

Jak se zdokonalit v cizím jazyce pomocí videoher

 

Jak se zdokonalit v cizím jazyce pomocí videoher

Zahoďte učebnice a naučte se cizí jazyk pomocí videoher. Zní to bláznivě, ale opravdu to funguje. Samozřejmě musíte hru přepnout do cílového jazyka, jinak se ho těžko naučíte.

Proč byste měli používat videohru k naučení cizího jazyka?

Mimo stěhování do cizí země jsou hry nejsilnější zážitek, který můžete mít, co se týče cizího jazyka – na rozdíl od sledování filmu nebo poslechu hudby, není to pasivní. Stáváte se postavou. Když vás ve hře někdo požádá o pomoc v němčině nebo ruštině, jak mu pomůžete? Budete muset rychle začít ovládat jazyk, ve kterém mluví.

Hry jsou prostě zábavné. Když vás to baví, chcete ve hře pokračovat a učíte se další fráze. Hry také usnadňují sledování vašeho pokroku. V polovině hry (zpravidla to bývá po 20 odehraných hodinách), proveďte kontrolu. Zjistíte, že mnohem méně často zapínáte překladač. Záleží, jak těžkou hru si zvolíte.

Vybírejte hry se dějem

Lidé jsou příběhová stvoření. Používáme příběhy, abychom získali smysl pro svět kolem nás a pamatujeme si lépe fakta. Budete si slova pamatovat lépe, pokud se budou týkat nějakého hlubšího příběhu. Pro ještě větší efekt vybírejte strategické hry, kde musíte rychle činit rozhodnutí.

Mluvte se svými spoluhráči

Pro nejlepší zážitek musíte umět v jazyce nejen číst, ale také mluvit. Pokud právě začínáte, je obzvláště důležité slyšet slova nahlas - nejen proto, abyste se mohli naučit správnou výslovnost, ale také abyste se mohli přizpůsobit tomu, jak jazyk zní.

Sledujte neznámá slova

Když hrajete hru v cizím jazyce, musíte v podstatě pracovat dvakrát tak tvrdě. Na jedné straně se musíte soustředit na hraní hry. Na druhou stranu se musíte také soustředit na to, co se říká. Pokud se setkáte s nějakými netradičními jazykovými konstrukcemi nebo neznámými termíny, zapište si je.

Hrajte na cestách slovní hry

Po roce 2000 byl slovní fotbal nejhranější hra internetu. Hru si můžete stáhnout v několika desítkách jazyků a také jako aplikaci. Slovní hry jsou nejlepším způsobem, jak si rozšířit slovní zásobu a současně zabijete nudu při delším cestování.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.