Jak se slaví podzim

Úvodní strana » Magazín » Jak se slaví podzim

Jak se slaví podzim

Jak se slaví podzim

Ne v každé zemi existují čtyři roční období, takže podzimní tradice a zvyky se dodržují pouze v některých zemích. Nejvíce se podzimním oslavám věnují v USA.

Podzimní festivaly a události

Po celých spojených státech probíhá celá řada podzimních festivalů a událostí, které souvisejí především s Halloweenem, jež je primární událostí.

V Německu se koná Oktoberfest, což je celosvětově největší folklórní festival. Jeho délka je zhruba dva týdny a kromě hudby je pro něj charakteristické tradiční bavorské jídlo, oblečení a především velké množství piva.

Diwali je hinduistický festival světla. Pětidenní oslava je triumfem vítězství dobra nad zlem. Tento festival představuje hodně svíček, velké ohňostroje a návštěvy.

V Mexiku a dalších latinskoamerických zemích připadá na 1. listopadu Dia de los Muertos (Den mrtvých). Lidé oslavují životy svých zemřelých.

Činnosti týkající se podzimních oslav

Podzimní oslavy jsou spojovány s celou řadou tradičních činností a to jak pro děti, tak i dospělé. Patří sem například dlabání a vyřezávání dýní nebo stavby strašidelných domů. V Německu se vyrábějí dekorace z kaštanů, žaludů, bukvic a barevného listí. Němci také velmi rádi pouštějí draky.

Klasická jídla

Samozřejmostí je konzumace sezónních plodin. Prim hrají jablka a dýně.

V Německu je to o Kurbissuppe(dýňová polévka). Ve Španělsku jsou populární bunuelos de calabaza (dýňové fritters – obdoba malých koblih).

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.