Jak připravit perfektní tureckou večeři

Úvodní strana » Magazín » Jak připravit perfektní tureckou večeři

Jak připravit perfektní tureckou večeři

Jak připravit perfektní tureckou večeři

V turecké kultuře patří jídlo mezi důležité spojovací okamžiky a také společenské příležitosti k setkávání. Podívejte se na klasickou tureckou večeři.

Nápoj – Raki

Žádná turecká večeře se neobejde bez raki, což je turecký národní nápoj. Jedná se o destilát z brandy vyrobený z dvakrát destilovaných hroznů a anýzu. Jeho konzumace je často velmi slavnostní záležitost. Je to nápoj velmi silný, proto je vhodné podávat jej s kostkami ledu.

Předkrm – Meze Plate

Jedná se o nabídku malých dezertních talířků s jídly, které jsou podávány společně s raki. Také je potřeba nabídnout nějaký druh chleba. Mezi klasické pokrmy, které se na malých talířcích servírují, patří pikantní bulgur a čočka, hummus, pečená feta, plněné papriky a rajčata nebo pečená cizrna.

Hlavní chod – Kebab

Jedná se o masové špejle. Volit můžete klasický shish kebab, který obsahuje kousky grilovaného masa naloženého v marinádě s rajčatovou pastou a směsí koření. Další možností je kofta kebab, který se připravuje z mletého jehněčího nebo hovězího masa. Samozřejmostí jsou kebaby kuřecí či vegetariánské, které se připravují z bulguru. Mezi typické přílohy pak patří rajčata, okurky, grilovaná zelenina, pita a jogurtová omáčka.

Dezert – Baklava a turecká káva

Baklava patří mezi delikatesy. Jedná se o tučný a velmi sladký zákusek, který se připravuje z několika vrstev listového těsta, plněný sekanými ořechy (mohou to být pistácie, ořechy lískové či vlašské) a slazený sirupem či medem.

Klíčové turecké fráze

Mám hlad - Acıktım

Jsem plný - Doydum

Prosím - Lütfen

Děkuji - Teşekkür ederim

Jste vítáni - Rica ederim

Užijte si jídlo - Afiyet olsun

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.