Jak pozdravit v brazilské portugalštině

Úvodní strana » Magazín » Jak pozdravit v brazilské portugalštině

Jak pozdravit v brazilské portugalštině

Jak pozdravit v brazilské portugalštině

Brazilci jsou známí tím, že jsou velmi přátelští a díky tomu jsou pozdravy důležitou součástí jejich identity. Pokud se tedy chystáte k návštěvě Brazílie, naučte se jejich základní pozdravy. Pokud se učíte nový jazyk, začínáte pozdravem ahoj. V brazilské portugalštině je tento pozdrav velmi snadný – Oi či Olá. V Brazílii je totiž rozdíl mezi formálními a neformálními situacemi velice drobný. Mezi další důležité pozdravy patří bom dia – dobré ráno. Tento pozdrav se používá i během dopoledne. Pro odpoledne využijete boa tarde. Boa noite je pozdrav, který použijete pro dobrý večer či dobrou noc.

 

Po pozdravu obvykle následuje otázka Jak se máš? Nejbližší doslovný překlad je Como vai? Mnohem populárnější však je Tudo bem?, doslova Všechno dobré?

Také můžete použít spojení Oi, tudo bem? - Ahoj, je všechno v pořádku? Odpověď zní Tudo bem. Stejně jako Oi i Tudo bem může být použito jak při neformálním, tak i formálním rozhovoru.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.