Jak plovoucí knihovny zpřístupňují jazyk

Úvodní strana » Magazín » Jak plovoucí knihovny zpřístupňují jazyk

Jak plovoucí knihovny zpřístupňují jazyk

Plovoucí knihovny přinášejí jazyky a literaturu do vzdálených oblastí světa. Různé státy, ale i organizace, využívají plovoucí knihovny k tomu, aby se knihy dostaly i do těžko přístupných míst. Kde se s nimi tedy můžete setkat?

Lao Children’s Library Boats – Laos

Loď potkáme na řekách Mekong a Nam Ou, své zastávky má ve 104 vesnicích podél řek. Laos je země s velkou mírou negramotnosti a obyvatelé vzdálených vesnic podél těchto řek mají nedostatečný přístup ke vzdělání.

Jak vše probíhá? Loď dorazí v dopoledních hodinách k vesnici. Děti jsou propuštěny ze školy a míří k lodi, kde si vybírají knížky a na lodi či na břehu si v nich čtou. Vrátí je další den ráno a loď pokračuje na své cestě k další vesnici.

Bokbåten Epos (Epos Book Boat) – Norsko

Loď dlouhá 85 metrů se plaví podél západního pobřeží Norska již od roku 1963. Své zastávky má asi ve 150 komunitách, z nichž některé z nich jsou od zbytku světa odříznuty fjordy. Na lodi se nachází asi 6 000 knih a jako knihovna funguje od září do dubna. V letních měsících je pak využívána pro přepravu turistů.

Stockholm Bokbåten – Švédsko

Ukazuje se, že Skandinávci patří mezi velké zastánce plovoucích knihoven. Na palubě této plovoucí knihovny se nachází asi 3 000 titulů a na svou plavbu vyráží od jara do podzimu. Na její palubě jsou tři knihovníci, kteří mají knihy na starosti a zájemcům pomáhají s výběrem.

Perahu Pustaka (Book Boat) – Indonésie

V Indonésii je více jak 10% populace negramotné a přístup ke knihám není téměř žádný. Indonésii patří tisíce ostrovů, ke kterým je velmi špatný přístup. Jeden místní novinář na plachetnici cestuje po celém regionu Západní Sulawesi a jeho okolí a dodává knihy pro děti, které žijí na malých ostrovech, v odlehlých vesnicích. Většina knih, které má a je jich kolem 4 000, jsou dary.

Logos Hope – mezinárodní

Tuto loď provozuje německá charitativní organizace GBA Ships. Loď se vydává do více než 150 zemí a území celého světa. Funguje jako knihkupectví. Zastávky má vždy v různých přístavech po několik dnů a lidé si zde mohou kupovat knihy za velmi příznivé ceny.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.