Jak ostatní země oslavují podzim

Úvodní strana » Magazín » Jak ostatní země oslavují podzim

Jak ostatní země oslavují podzim

Toto období je spojováno s potravinami, nápoji, oděvem, aktivitami a událostmi, které s ním souvisejí – od jablek až po dýně a vrcholem všeho je svátek, který slaví snad všichni Američané – Halloween.

A co ostatní státy? Odpověď je velmi krátká – ne tak moc. V některých zemích, jako je například Španělsko, neexistují čtyři roční období, takže podzim oslavován není. Některé státy sice podzim slaví, ale ne v tak velké míře.

Podzimní festivaly a události

Po celých Spojených státech se k podzimní sezóně přidávají různé podzimní festivaly a události související s Halloweenem.

 

Jednou z nejčasnějších z těchto oslav je Festival středního podzimu (také známý jako Měsíční festival), který se koná 15. den osmého měsíce v čínském lunárním kalendáři.

 

Další významnou oslavou je německý Oktoberfest – největší světový folklórní festival. Oktoberfest běží zhruba dva týdny v září a představuje tradiční bavorské jídlo, hudbu a oblečení. A hodně piva.

 

Několik událostí po celém světě se koná v říjnu a listopadu, včetně Diwali – hinduistického festivalu světla. Pětidenní oslava triumfu dobra nad zlem nastane v říjnu nebo listopadu, v závislosti na hindském měsíčním kalendáři. Diwali tradice zahrnují osvětlení svíčkami, obdivování rozsáhlých ohňostrojů a návštěvy.

 

1. listopad, těsně po Halloweenu v některých státech, v Mexiku a dalších latinskoamerických zemích nastává Dia de los Muertos („Den mrtvých“). Spíše než smutek těch, kteří zemřeli, účastníci oslavují život zemřelého s jídlem, nápoji, večírky a aktivitami, které si jejich milí lidé užívali, když byli naživu. Kostry a lebky jsou převládajícími symboly během Dia de los Muertos a objevují se ve formě panenek, masky a cukrovinek.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.