Jak integrovat výuky jazyků do každodenního života

Úvodní strana » Magazín » Jak integrovat výuky jazyků do každodenního života

Jak integrovat výuky jazyků do každodenního života

Chcete-li se cizí jazyk naučit dobře a rychle, je potřeba jej zařadit do každodenního života..

Naučit se nový jazyk vyžaduje čas a úsilí. Proč však navštěvovat jen učebnu a kurzy, když jej můžete zařadit do každodenního života. Že nevíte, jak? Přinášíme několik užitečných tipů.

Pořady a literatura v originálu

Sledování filmů je skvělý způsob, jak se naučit cizí jazyk. Kromě filmů jsou k dispozici i audioknihy, které pomůžou ve zdokonalení gramatiky. Také grafické romány jsou ideálním zdrojem pro výuku jazyka.

A co hudba – poslech písní?

Učitelé jazyků schvalují autentické texty jako jednu z možností výuky jazyka, vždyť se jedná o jazyk živoucí.

Použijte svá zařízení

Myslete na technologie, které používáte pro každodenní život – počítače, chytré telefony či tablety, ve kterých máte celou řadu aplikací. Hrajete různé hry. Vyzkoušejte je v originálním jazyce.

Sdružte se se svým okolím

Zkuste si popsat vybavení domácnosti v jazyce, kterému se učíte. Pomůže vám to lépe si procvičovat slovní zásobu. Zkuste vytvářet věty s těmito slovy, mluvte si pro sebe.

Méně je více – pokud je to pravidelně

Najděte si každý den chvilku, i kdyby to bylo je 10 minut. Žádný problém. Je to pořád lepší, než se učit třeba jen o víkendu. Důležitá je soustavnost a pravidelnost v každodenním životě. Pokud se snažíte zařazovat výuku do každodenního života, dosáhnete úspěchu dříve, než když se soustřeďujete na výuku pouze během kurzu či jazykového soustředění.

Využijte každou volnou chvilku

Opakujte si slovní zásobu při čekání na autobus či metro, cestou do školy či zaměstnání, ve frontě v obchodě.

Najděte někoho, s kým můžete mluvit

Ideální je, pokud naleznete rodilého mluvčího. Tandemový partner je skvělý způsob, jak praktikovat cizí jazyk. Nenajdete – li rodilého mluvčího, zkuste kolegu v práci či kamarády.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.