Jak dlouho trvá, než se naučíte cizí jazyk?

Úvodní strana » Magazín » Jak dlouho trvá, než se naučíte cizí jazyk?

Jak dlouho trvá, než se naučíte cizí jazyk?

Přiznejme si, že mnoho volného času nemáme. Většina z nás vede rušný život – práce, škola, rodina, přátelé, pracovní i soukromé schůzky a relaxace. A do toho jsme se rozhodli přidat novou výzvu – naučit se nový cizí jazyk. Určitě budeme chtít, abychom jím hovořili plynule. Jak dlouho bude trvat, než jej budeme moci využít v praxi?

To je jedna z prvních otázek, která nás všechny dozajista napadne. Bohužel neexistuje žádný způsob, jak na tuto otázku odpovědět. Učení se jazyka je složitý proces, který se u každého jedince liší. Záleží na něm celá řada různých faktorů. Pojďme si nyní některé z nich přiblížit.

Předchozí zkušenosti

Pokud jste již v minulosti daným jazykem hovořili, ušetříte si tak nějaký čas: Pokud již někdo zná jeden cizí jazyk, výuka dalšího pro něj také bývá snazší, neboť dovednosti z jednoho pomohou podpořit dovednosti k dalšímu.

Jedním z prvních kroků výuky je zjistit, co daný jazyk tvoří a pochopit jedinečné jazykové aspekty jazyka, který se chcete naučit. Pokud jste již začali se studiem cizí gramatiky, slovní zásoby, zapamatování, naslouchání různých zvuků, které daný jazyk využívá, již víte, co vás čeká. Učení se pak stává snazší a rychlejší.

Jaký jazyk se učíte

Učení se jazyka, který je podobný tomu, jímž již hovoříte, bývá snadnější. Nemusíte se již učit novou abecedu a výslovnost. Také gramatika a slovní zásoba bývá často podobná. Pokud hovoříte anglicky, bude pro vás snazší se naučit jakýkoli jazyk s latinskými či germánskými kořeny. Může to být například španělština, portugalština, francouzština, němčina, dánština, holandština, švédština nebo norština.

Jak se učíte

Velice důležitou roli hrají učební metody. Pokud se učíte pouze v učebně, bude to trvat déle. Pokud však výuka probíhá v praxi, potřebný čas se zkrátí. Do své výuky zařazujte i čtení, sledování televize či poslech hudby v daném jazyce. Přiblížíte si snáze výslovnost.

Čas věnovaný učení

Doba výuky závisí také na času, který jí věnujete.

Studie ukazují, že pokud věnujete denně hodinu času výuce (studium gramatiky, memorování slovíček, sledování filmů, čtení knih), jazyk se naučíte podstatně rychleji, než ten, kdo navštěvuje intenzivní výuku jednou týdně.

Vaše motivace

Není žádným tajemstvím, že motivace je hnací motor. Motivace je jedním z nejdůležitějších důvodů, proč se lidé cizí jazyk naučí v krátké době.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.