Google překladač letos slaví 10. narozeniny

Úvodní strana » Magazín » Google překladač letos slaví 10. narozeniny

Google překladač letos slaví 10. narozeniny

Je tomu již 10 let, co Google vypustil do světa dnes již nejvyužívanější nástroj na překládání z cizích jazyků. Stalo se tak konkrétně 28. dubna 2006, kdy Google překladač (konkrétně Google Translate) spatřil světlo světa. Od doby spuštění postupoval mílovými kroky a z původních 2 jazyků se rozrostl na 103 jazyků. Jde o úžasný nástroj, který bourá jazykové bariéry a nabízí se každému zcela zdarma.

Po celém světě má kolem 500 milionů uživatelů, z toho 92 procent z nich žije mimo území USA. O jeho důležitosti svědčí i to, že překládá více než 100 miliard slov denně. Nejčastěji jde o angličtinu, arabštinu, španělštinu, portugalštinu, ruštinu a indonéštinu. Ze všech zemí je na Google překladači nejvíce závislá Brazílie. Pravděpodobně si nepamatujete, jak vypadal Google překladač v době svých začátků a je to možná tím, že se neustále rozvíjí o nové a nové funkce a možnosti. Dokáže překládat tak rychle, že přeloží jednotlivé slova rychleji, než je stačíte napsat. Okamžitě překládá celkem 28 jazyků a dokonce dokáže bez problémů rozeznat jakýkoliv jazyk, který podporuje.

 

Google překladač je tady i pro všechny operační systémy, mohou ho využívat i uživatelé s mobilními telefony a dokonce jsou i offline verze. Díky okamžitému překladu se s jeho pomocí vedou každý den důležitá mezinárodní jednání, pomáhá tak nejen jednotlivým uživatelům, ale i firmám po celém světě.

 

Poselství od Googlu

Překladač od Googlu je velkým darem, díky kterému vznikají blogy plné novinek z celého světa. Jeho překlad nikdy nelze označit za 100%, ale i tak je velkým přínosem, který už bereme jako samozřejmost. Tento nástroj se neustále vyvíjí a i když se může zdát jako dokonalý, v následujících letech ještě nejspíše bude měnit své funkce nebo podobu. Zde se podílejí na vývoji i samotní uživatelé, kteří mohou navrhnout lepší překlad, hodnotit kvalitu překladu nebo zasílat návrhy a připomínky. Zatímco předchozí generace musely obratně listovat slovníky, s překladačem je práce mnohem jednodušší. Nevyužívají ho jen amatéři, dokonce i profesionálové ho využívají jako neodmyslitelného rádce při své práci.

 

Pokud pracujete s počítačem, pravděpodobně jste také uživateli tohoto nástroje. Jestliže potřebujete přesné překlady, které budou po všech stránkách bezchybné, je tu stále ještě lidský faktor, který vám vždy zajistí lepší práci. Svěřte nám svou práci a my vám zajistíme ten nejlepší možný překlad a ačkoliv považujeme Google překladač za skvělý nástroj, pevně doufáme, že nám jednoho dne nevezme naší práci.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.