Ekoturistické výlety pro studenty cizích jazyků

Úvodní strana » Magazín » Ekoturistické výlety pro studenty cizích jazyků

Ekoturistické výlety pro studenty cizích jazyků

Pokud se chcete učit cizím jazykům a zároveň pomáhat chránit životní prostředí, vyzkoušejte ekoturistiku. Jestliže se zajímáte o výuku cizích jazyků, pravděpodobně se zajímáte i o další části světa. Cestování je skvělý způsob, který umožňuje ponořit se do cizího jazyka a dozvědět se něco nového o jiné kultuře. Díky současné klimatické krizi však víme, že cestování může být obtížné, nemusí mít však negativní dopad. Potenciálním řešením by mohla být ekoturistika.


Co je ekoturistika?
Ekouristika se začala rozvíjet v 80. letech minulého století a v současné době se stává velmi
populární. V zásadě se jedná o způsob cestování, který respektuje přírodní a kulturní prostředí  a zároveň propojuje místní komunity. To jsou hlavní pilíře ekoturistiky. Mezi další pak patří finanční příspěvky pro ochranářské aktivity, šíření povědomí a vzdělávání v otázkách životního prostředí, respekt a práce s místními obyvateli a někdy také účast na obnovujících a ochranných aktivitách. Můžete se vydat na některý z těchto výletů.


Nocování v peruánské Amazonii
Jaký je nejlepší způsob pro ocenění krás naší planety, než pobyt v největším deštném pralese na světě? Můžete využít nabídku společnosti Rainforest Expeditions, která vlastní chatu v amazonské národní rezervaci Tambopata. Společnost též nabízí celou řadu zajímavých výletů mezi něž patří nejen turistika, ale také pozorování divoké zvěře a seznámení se s aktivitami, které směřují k zachování původní přírodní krajiny. Během pobytu budete mít dostatek příležitostí procvičovat si španělštinu.


Pozorování velryb na Islandu
Pokud dáváte přednost chladnějšímu klimatu, můžete se vydat na Island. Tato země nabízí mnoho přírodních divů, včetně geotermálních lázní. Společnost North Sailing nabízí lodní výlety zaměřené na sledování velryb. Loď je tichá a nenarušuje ozon ani neplaší velryby. Také můžete využít výlet, který vám umožní pozorovat polární záři.


Výsadba stromů v Kostarice
Další příležitostí, při níž si můžete procvičit španělštinu, je výlet do Kostariky, jehož cílem je
výsadba nových stromů. Trasy a cíle se liší, ale kromě výsadby stromů se také můžete vydat na
návštěvu kávových plantáží nebo k sopkám. Velmi oblíbenou aktivitou je i rafting na divoké vodě. Kromě toho si můžete procvičovat a prohlubovat svoje jazykové znalosti ve španělštině.


Záchrana mořských želv na Bali
Pokud se chcete podívat na zajímavá místa, vydejte se do Indonésie na ostrov Bali. Je to místo jako stvořené pro odpočinek na pláži, ale také pro celou řadu dalších aktivit. Patří mezi ně i účast na programu věnovanému záchraně mořských želv.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.