Důvody, proč se učit nový jazyk, když odcházíte do důchodu

Úvodní strana » Magazín » Důvody, proč se učit nový jazyk, když odcházíte do důchodu

Důvody, proč se učit nový jazyk, když odcházíte do důchodu

Odchod do důchodu je obdobím zaslouženého odpočinku po náročném životě, ale také poskytuje příležitost k dosažení cílů, na které jste nikdy předtím neměli čas. Stejně tak můžete více prozkoumávat své nové záliby a zachovat si duševní a fyzické zdraví.

 Tady je jeden vhodný námět pro využití vašeho volného času – výuka cizího jazyka. A proč byste se jej měli učit? Tady je několik důvodů:

Přijměte výzvu

Kdo nemá rád dobrou výzvu? Učení nového jazyka pomáhá vaší mysli zůstat aktivní a přispívá k dalšímu osobnímu růstu. Vždyť učení a vývoj nemusí skončit, když přestanete pracovat.

Zůstaňte mentálně ve střehu

Ztráta paměti a vašich smyslů z důvodu Alzheimerovy choroby nebo demence je strašidelná vyhlídka, ale studie naznačují, že učení druhého jazyka to může pomoci zpomalit.

V jedné studii psycholog Dr. Ellen Bialystok s kolegy zjistil, že ve srovnání s jednojazyčnými osobami byly příznaky demence u dvojjazyčných osob zpožděny až o čtyři roky. V dalším výzkumu v Itálii bylo zjištěno, že lidé, kteří mluví více než jedním jazykem, vykazovali příznaky demence v průměru o pět let později než ostatní.

Vytvořte sociální interakci

Sociální interakce nám dávají pocit, že žijeme, a není důvod, aby se odchod do důchodu dostal do protisociální situace.

Učení jazyka může zlepšit váš společenský život dvěma způsoby. Nejprve se můžete zapojit do studijních skupin (buď online nebo osobně) pro konkrétní jazyk, který se učíte. Je to skvělý způsob, jak procvičit mluvení nového jazyka a získat nové přátele. Za druhé, když znáte jiný jazyk, vaše příležitosti pro sociální spojení se zvyšují.

Zažijte cestovní zkušenosti

Mnoho lidí využívá přídaného volného času v důchodu tím, že cestuje po světě. Vidět památky a zkoumat různé kultury může být úžasný zážitek, ale všechny tyto věci jsou vylepšeny, když můžete na svých cestách využít nově získaných jazykových dovedností. Mluvícím jazykem se můžete spojit s místními obyvateli, snadněji poznávat novou zemi a získat více autentických zkušeností.

Posilněte svůj mozek

Učení nového jazyka může zlepšit duševní sílu i jinými způsoby. Studie American Heart Association zjistila, že když se lidé zotavují z cévní mozkové příhody, procento dvojjazyčných pacientů s nepoškozenými kognitivními funkcemi bylo více než dvojnásobné než u ostatních.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.