Díla světové literatury, která zlepší vaše jazykové dovednosti

Úvodní strana » Magazín » Díla světové literatury, která zlepší vaše jazykové dovednosti

Díla světové literatury, která zlepší vaše jazykové dovednosti

Začali jste se učit nový jazyk a jde vám to skvěle, možná jste se představili svému novému jihoamerickému sousedovi en Español, možná jste dost odvážní objednat si ein Weissbier auf Deutsch.

I když tyto úkony jsou neocenitelné, studenti cizích jazyků často zapomínají na jednu z nejstarších, nejpříjemnějších a nejúčinnějších metod pro zvýšení a rozšíření slovní zásoby a tou je literatura a čtení textů v originálním jazyce. Ponořte se do těchto děl světové literatury a vyzkoušejte si na nich své jazykové dovednosti.

Cien Años de Soledad (100 roků samoty)

Kolumbijský nositel Nobelovy ceny  Gabriel García Márquez je uznávaným literárním autorem, který řeší nadčasová témata jako láska, ztráta či nevyhnutelnost osudu a  Cien Años de Soledad je mistrovskou ukázkou síly španělského jazyka a základního znění magického realismu literárního hnutí.

Faust

Johann Wolfgang von Goethe je uznávaný klasický německý autor, stejně jako William Shakespeare anglický a neexistuje lepší seznámení s německým literárním dílem, než právě díky jeho Faustovi, který je nespokojený se svým životem, prodává svou duši ďáblovi výměnou za neomezené poznání. Je to čtení nejen zábavné, ale i tragické a díky němu najdete skvělý způsob, jak zlepšit svou němčinu, aniž prodáte svoji duši.

L’étranger (Cizinec)

Často je to jedna z prvních knih zařazená do studia frankofonních studentů celého světa. Jejím autorem je nositel Nobelovy ceny Albert Camus‚. Je psána jednoduchým jazykem a je proto ideální pro procvičování a zlepšování francouzského jazyka.

Se Una Notte D’inverno Un Viaggiatore (Když jedné zimní noci cestující )

Autorem tohoto díla je Italo Calvino. Najdte v něm přechody mezi několika pohledy i žánry. Dílo spadá do oblasti metarománů (sebereflexních románů).

Преступление и Наказание (Zločin a trest)

Ruský jazyk je téměř synonymem pro světovou literaturu a Fjodor Dostojevský je jejím hlavním představitelem. Chcete – li pochopit hloubku „velké ruské duše“, není lepší možnost, než si přečíst tuto knihu v originálu.

 

Widok z Ziarnkiem Piasku (Pohled se zrnkem písku )

Žádný seznam světové literatury by nebyl úplný bez poezie. Mezi uznávané autory patří i polská nositelka Nobelovy ceny za lietraturu  Wisława Szymborska. Prostřednictvím této sbírky básní předkládá celé spektrum lidské zkušenosti.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.