Co vás čeká při návštěvě Makedonie

Úvodní strana » Magazín » Co vás čeká při návštěvě Makedonie

Co vás čeká při návštěvě Makedonie

Makedonie je skrytý balkánský klenot, který rozhodně stojí za návštěvu. V minulosti tvořila nedílnou součást bývalé Jugoslávie.

Skopje – hlavní město

Město charakterizuje starobylá zástavba, která souvisí s jeho minulostí. Mnoho mladých obyvatel žije ve čtvrti Debar Maalo, která se nachází nedaleko centra města. Tato čtvrt je velmi moderní. V ulicích se nachází celá řada neonově zářících nízkopodlažních barů, které se plní především v pátek a sobotu večer. Pokud milujete noční život, tak je toto místo pro vás jako stvořené.

Levné ubytování

Můžete využít ubytování v hotelu nebo si najít pokoj v soukromí ve stylu Airbnb. Ubytování je relativně levné.

Úchvatná příroda

Jedním z nejvíce navštěvovaných míst je Ochridské jezero, které se nachází na hranicích s Alabánií. Jezero je jedním z nejhlubších a zároveň nejstarších jezer v evropské oblasti. Nachází se zde celá řada různých ekosystémů ryb. Spadá pod ochranu UNESCO.

Výborná makedonská kuchyně

Jídlo je v Makedonii dobré a velmi přijatelná je i jeho cena. V mnoha městech naleznete starobylé rodinné restaurace, které nabízejí celou řadu specialit místní kuchyně.

 

Stejně tak, jako každá země, která se zotavuje z válečného konfliktu, je i Makedonie občas drsná, ale to patří k jejímu osobitému kouzlu. Některá místa jsou v různé stupni rozkladu, ale země se pomalu transformuje a svým návštěvníkům má co nabídnout.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.