Co to znamená snít v jazyce, který se učíte?

Úvodní strana » Magazín » Co to znamená snít v jazyce, který se učíte?

Co to znamená snít v jazyce, který se učíte?

Co to znamená snít v jazyce, který se učíte?

Existuje celá řada důležitých milníků, které se objeví v případě, že se učíte nový jazyk. Slyšíte něco v jazyce, který se učíte a rozumíte tomu. Úspěšně si objednáte jídlo v restauraci, hovoříte s rodilým mluvčím a vzájemně si rozumíte. Nezapomenutelný zážitek je pak, když začnete snít v jazyce, který se učíte. Není jasné, zda jsou sny a jazyk spojeny, ale jsou jedním z ukazatelů znalosti daného jazyka. Mají zvláštní, nerozluštitelnou logiku. Existuje spojení mezi sny a jazykem, které vám mohou říci něco o učení?

Vědecké propojení mezi sny a jazykem

Když přemýšlíte o snech a jazyce, je dobré odstranit některé běžné mylné představy.Podíváme se na to, zda jazyky, které se objevují ve snech, korelují s jazykovými schopnostmi.

V roce 1990 výzkumník Joseph de Koninck publikoval studii, která se zaměřila na tuto přesnou otázku. Studie sledovala skupinu studentů, kteří absolvovali šestitýdenní kurz francouzštiny a vedli si snář. Zapisovat začali dva týdny před začátkem kurzu a skončili dva týdny po ukončení kurzu. Výzkum ukázala, že studenti, kteří při výuce dosáhli většího pokroku, měli sny ve francouzštině dříve a také se u nich více objevovala komunikace verbální.

 

Elin Asklöv, která pracuje na didaktice, řekla, že má sny ve všech třech jazycích, kterými mluví, což jsou švédština, angličtina a němčina.

Video producent Diana Tur říká, že lidé ve svých snech mohou mluvit jazyky, kterými v reálném životě vůbec nehovoří.

 

Logika jazyka může být matoucí. Pokud začnete snít v jazyce, který se učíte, je to dobré znamení, neboť se do jazyka ponořujete. Zároveň však můžete mít sny, které nedávají smysl v žádném jazyce.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.