Co musíte udělat při návštěvě Kanady?

Úvodní strana » Magazín » Co musíte udělat při návštěvě Kanady?

Co musíte udělat při návštěvě Kanady?

Kanada je opravdu velké místo, prochází jí napříč šest časových pásem. Je to vyhledávané místo i mezi lidmi, kteří se chtějí zdokonalit v jazycích, jelikož se zde nedomluvíte jen anglicky, ale i francouzsky. Nabízíme vám některé kanadské zážitky, které si musíte vyzkoušet na vlastní kůži.

Zajděte do Tim Hortons a objednejte si „double double“

Když kanadský hokejista Tim Horton otevíral v roce 1964 restauraci s rychlým občerstvením, pravděpodobně ani netušil, že zakládá kanadskou ikonu. Řetězec má v současné době asi 4500 provozoven, Kanaďané je prostě milují a někdy jim láskyplně říkají „Timmis“.Tento řetězec je známý především díky koblihám a kávě. Na místní obyvatele zapůsobíte, pokud si objednáte „double double“.

Vyzkoušejte si život pod zemí

Určitě znáte ty apokalyptické filmy, v nichž jsou lidé, po nějaké hrozné katastrofě, nuceni žít pod zemí. Některá kanadská města, jako například Montreal, mají obrovskou síť podzemních center spojujících různé zastávky metra. V podstatě tak vytvářejí druhé město pod městem.

Půjčte si auto a vydejte se na výlet

Kanada má spoustu nedotčené a úchvatné přírody. Jediný problém je to, že se na tato místa bez auta nedostanete. Takže si pronajměte automobil a vydejte se za poznáním.

Spřátelte se v baru

Kanaďané jsou obecně velmi otevření a přátelští a proto je snadné navázat rozhovor kdekoli v restauraci či baru. Pokud se chcete zaručeně seznámit, zjistěte si podrobné informace o místním hokejovém klubu. Díky tomuto tématu hovor navážete dozajista.

Objevujte působivou kanadskou kulturní a jazykovou rozmanitost

Pokud jste v Kanadě, je velice jednoduché přijít do kontaktu s různými jazyky. Jednak jsou zde oficiální dva jazyky – angličtina a francouzština a za druhé je Kanada považována za kulturní mozaiku. Více než 20% obyvatel se narodilo mimo Kanadu. Tento fakt přispívá k velmi bohaté kulturní směsici různých národů. Kromě klasických jazyků jsou zde slyšet i jazyky domorodé  –  Inuktitut, Ojibway, Mi’kmaq nebo Cree.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.