Co je to TRADOS

Úvodní strana » Magazín » Co je to TRADOS

Co je to TRADOS

Co je program TRADOS?

Program TRADOS, neboli SDL Trados Studio, je sadou překladatelského softwaru, který používají překladatelé z celého světa. Jde o jeden z nejpokročilejších překladatelských nástrojů, který nabízí přizpůsobitelné prostředí, se kterým lze zajistit kvalitnější a rychlejší překlad. Tento software je nástupcem staršího Translators Workbench původně vyvinutého německou společností Trados GmbH a v současné době k dispozici od SDL plc, poskytovatele cloudových řešení. 

 

TRADOS je považován za jedničku na trhu v celém dodavatelském řetězci překladů, včetně překladatelů na volné noze, poskytovatelů jazykových služeb, podnikových jazykových oddělení a akademických institucí. TRADOS využívá po celém světě přes 270 tisíc překladatelů a společnost, která ho vydává, působí v jazykovém průmyslu už 30 let, takže ho spravují a vydávají skuteční profesionálové. 

Jednodušší a kvalitnější práce pro překladatele

Trados se často používá jako obecný termín pro nástroj „computer-assisted translation“ (CAT), neboli počítačem podporovaný překlad. To není tak překvapující, když si uvědomíte, že Trados je na trhu již více než 35 let. Během této doby se špičkový CAT nástroj vyvíjel tak, aby vyhovoval potřebám uživatelů díky novým funkcím. Trados může nejen zjednodušit práce, ale může také pomoci rozšířit vaše podnikání.

SDL Trados Studio spolu se svým cloudovým společníkem SDL Trados Live nabízí možnost pracovat odkudkoli, kdykoliv na jakémkoli zařízení. To znamená, že můžete zlepšit svou spokojenost zákazníků s bezkonkurenční reakcí na požadavky vašich klientů a být na vrcholu produktivity, ať už jste kdekoli.

Nástroje a aplikace TRADOS

SDL Trados Studio je dodáváno s několika nástroji a aplikacemi. Jde o Studio SDL Trados (aplikace poskytující prostředí pro kontrolu překladů, správu překladových projektů, organizaci terminologie a připojení ke strojovému překladu), SDL MultiTerm (nástroj pro správu terminologie, který je integrován do SDL Trados Studio) a SDL AppStore (několik aplikací na online tržišti, které pomáhají s řadou překladových procesů).

Mnoho výhod pro každého uživatele

Technologie nástrojů CAT se bude i nadále inovovat a vyvíjet. Uživatel má s tímto softwarem zdroje podpory nabízené v různých jazycích a různých časových pásmech umístěné v různých kancelářích po celém světě. Má také bezkonkurenční výukové a informační zdroje, neustále aktualizované a dostupné zdarma pro podporu jeho profesního rozvoje. Nabízí se rovněž zmíněný AppStore s bezplatnými aplikacemi navrženými k rozšíření funkcí aplikace Trados Studio.

 

Software je možné snadno pořídit online, je vhodný pro překladatele na volné noze i pro celé překladatelské agentury a týmy překladatelů. Abyste si mohli vyzkoušet, jak se v programu pracuje, můžete si na internetu stáhnout také zkušební verzi zdarma, která má omezenou 30-ti denní licenci.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.