Co dostanete k snídani v zahraničí?

Úvodní strana » Magazín » Co dostanete k snídani v zahraničí?

Co dostanete k snídani v zahraničí?

Co dostanete k snídani v zahraničí?

 

Snídaně je v jednotlivých státech velmi odlišná. V evropských zemích, jako jsou Španělsko, Francie nebo Itálie, je toto první jídlo velmi malé, rychlé a obvykle je spojeno se silnou kávou. Zatímco o snídani třeba v Japonsku nebo Mexiku se říká, že se rovná přípravě oběda.

Francie

Tradiční francouzská snídaně se skládá z kávy a bagety nebo croissantu. Francouzi, stejně jako Kubánci, často namáčejí svůj máslový chléb do kávy či café au alit.

Německo

U pravé německé snídaně nesmí chybět čerstvé pečivo ("Brötchen"), salámy a šunka, sýry, vařená vejce, máslo a džem.

Pákistán

Typická pákistánská snídaně, místně nazývaná "nāshtā" je kombinace sladkého a slaného. Nalezneme v ní vejce, cizrnový guláš ("chole") a tenké topinky ("sheermal"). Následuje sladký dezert.

Alžírsko

'Shakshuka' je velmi oblíbená snídaně v Alžírsku. Je to vařená a chutná kombinace vajec, dušené cibulky, papriky a rajčat.

Čína

V této zemi vypadá snídaně spíše jako oběd. Obvykle zahrnuje nudle, rýži, kuřecí maso a smaženou zeleninu.

Korea

Korejská snídaně je podobná obědu. Obvykle obsahuje malé množství kimchi, misku rýže a zeleninovou polévku.

Turecko

Při turecké snídani se servírují feta, rajčata, okury, olivy, toast, sucuk (sušená klobása z mletého hovězího masa s česnekem a různými druhy koření), třešňový džem a turecký čaj.

Japonsko

Tradiční japonská snídaně zahrnuje miso polévku, dušenou bílou rýži, nakládanou zeleninu, sojové boby, tofu, rybí maso a japonskou omeletu ("tamagoyaki").

Španělsko

Španělská snídaně je rychlá. Patří sem "Pan a la Catalana" nebo "Pan con Tomate". Chléb s česnekem a čerstvými rajčaty, slaninou a olivovým olejem se velmi často objevuje na snídaňovém talíři. Vítanými doplňky jsou sýr a šunka.

Brazílie

Pro brazilskou snídani je typický široký výběr salámů, sýrů a chleba.

Itálie

Typický Ital je stále v běhu. Tomu odpovídá i italská snídaně, která zahrnuje cappuccino a croissant.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.