Chcete se zdokonalit v angličtině? Vyrazte do New Yorku

Úvodní strana » Magazín » Chcete se zdokonalit v angličtině? Vyrazte do New Yorku

Chcete se zdokonalit v angličtině? Vyrazte do New Yorku

Pokud se domluvíte anglicky, pravděpodobně jste už někdy přemýšleli o návštěvě některé z anglicky mluvících zemí. Oblíbeným a ideálním místem pro návštěvu místa, které vás donutí používat angličtinu, je New York. Pokud plánujete výlet do New Yorku, zařaďte do svého itineráře tyto atrakce.

Návštěva muzea

New Yorky City je jedním z nejslavnějších kulturních center. A tam, kde je kultura, jsou i muzea. NYC je domovem pro stovky z nich. Soustřeďují se v nich veškerá umělecká díla a historické osobnosti. Při rozhodování, které z nich navštívíte, vybírejte ta podle oblasti vašeho zájmu. Mezi nejznámější patří Metropolitní muzeum a Muzeum moderního umění. Obsahují rozsáhlé sbírky umění z období od staroegyptských chrámů po současnost. Při jejich návštěvě je vhodné zakoupit si mapu, abyste se lépe orientovali v rozsáhlých muzejních sbírkách. Pokud nejste milovníky umění, můžete navštívit například Muzeum přírodní historie, které je vhodné i pro rodiny s dětmi.

Procházka parkem

Řada krásné zeleně „přebije“ moře budov a nekonečný proud dopravy v New Yorku. Nejznámějším parkem je Central Park, který zaujímá více než 840 akrů v centru  Manhattanu. Další parky, které stojí za návštěvu, jsou například  Washington Square Park – nachází se v srdci půvabné  West Village, nebo  Pelham Bay Park – největší v New Yorku, rozkládá se na 2700 akrech a nejdete zde celou řadu turistických tras i golfových hřišť. Také je z něj krásný výhled na Long Island Sound.

Nákup na trhu

Jedním z nejlepších způsobů, jak poznat město a jeho kulturu, je nákup na trhu. Chelsea Market  je nejkrásnější, ale také nejvíce přeplněný vnitřní trh ve městě. Je otevřený po celý rok, sedm dní v týdnu. Chcete – li něco klidnějšího, navštivte  Gansevoort Market. Pokud je hezké počasí vyrazte na Union Square, kde zemědělci nabízejí místní pěstované produkty, čerstvé pečivo a víno z vinic v okolí města. Trh bývá otevřený po celý rok v pondělí, středu, pátek a sobotu.

Jízda trajektem

New York je obklopený vodou, takže jízda na lodi je přirozená volba výletu. Za hezkého dne není nic hezčího, než sedět na palubě lodi, cítit chladný vánek a dívat se na nádherné panorama města.

Návštěva ostrova

Jakmile jste na trajektu, je dalším logickým krokem návštěva ostrova a New York jich nemá nedostatek – Elis Island a Liberty Island jsou populární destinací pro návštěvníky. Na Elis Island se vrátíte zpět do minulosti a dozvíte se něco o přistěhovalcích. Imigrační muzeum nabízí fascinující pohled na klíčovou součást americké historie. Na Librety Island vítá návštěvníky známá Socha Svobody.

Získejte pohled z ptačí perspektivy

Kdo by neměl rád nádherný výhled? Nejlepší z pohledů na New York jsou ty shora. Jedním takovým místem je observatoř na vrcholu vysoké budovy. Dále jen „Top of the Rock“. Je to oblíbená turistická atrakce, v níž naleznete vnější i vnitřní pozorovací části na horních patrech mrakodrapu v centru Manhattanu – slavné Rockefeller Center. Observatoř na vrcholu One World Trade je další možností pro ty, kteří hledají nádherný výhled na město.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.