Cestujete v zahraničí metrem? Toto byste měli vědět

Úvodní strana » Magazín » Cestujete v zahraničí metrem? Toto byste měli vědět

Cestujete v zahraničí metrem? Toto byste měli vědět

Metro je nepostradatelný dopravní prostředek velkých evropských i světových měst. Podívejte se na
některé zajímavosti týkající se některých z nich.

Paříž
Jednou z původních společností, která se podílela na přelomu 20. století na stavbě a provozu metra, byla Compagnie du Chemin de Fer Metropolitain de Paris. Transitní systém byl často odkazován na zkrácenou verzi názvu společnosti - Le Métropolitain a později jednoduše Métro. Poté se "metro" stalo běžným způsobem pro pojmenování podzemních dopravních systémů s rychlým průjezdem.
Budapešť
Metro v Budapešti je na seznamu památek světového dědictví UNESCO. Některé úseky metra hlavního města Maďarska byly označeny za Památky UNESCO. Patří sem například metro M1 – nejstarší linka, která byla postavena v roce 1890.
Londýn
Londýnské metro je nejstarším systémem metra na světě. Londýnské metro nebo "The Tube" začalo
svůj provoz v roce 1863, což z něj činí nejstarší systém metra na světě.
Stockholm
Stockholm má (pravděpodobně) nejkrásnější stanice metra. Více než 90 procent stanic metra ve švédském hlavním městě bylo od 50. let 20. století vyzdobeno více než 150 umělci. Výsledkem tohoto pokračujícího projektu, nazvaného "nejdelší umělecká galerie na světě", je úžasná podívaná, která láká turisty z celého světa.
Tokio
Tokijský systém metra je nejrušnějším systémem na světě. Systém metra v Tokiu je nejvíce využívaný, s více než 3,3 miliardami cestujících, na světě. Tento údaj pochází z roku 2013.
Moskva
Moskva má nejvyšší míru přesnosti pro časy vlaku (údajně). Podle moskevského dopravního oddělení má metropolitní systém ruského města nejvyšší míru přesnosti na světě. Oddělení prohlašuje, že 99,9 procent jejích vlaků přijíždí a odjíždí včas.
Praha
Stěny stanic metra v hlavním městě České republiky jsou inspirativní. Nejsou určeny výhradně k výzdobě, vybrané barvy představují specifický orientační bod. Například stanice Hradčanská má zlatou zeď, symbolizující Pražský hrad, který se nachází v oblasti, v níž se stanice nachází.
New York City
New York City má největší systém metra na světě. Pro ty, kteří žijí v New Yorku, může být systém metra hlavním zdrojem frustrace. Je to však největší světový rychlý tranzitní systém, pokud jde o počet stanic (472).

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.