Cestovní průvodce po Mexiku: Co dělat a jak se připravit na návštěvu Mexico City

Úvodní strana » Magazín » Cestovní průvodce po Mexiku: Co dělat a jak se připravit na návštěvu Mexico City

Cestovní průvodce po Mexiku: Co dělat a jak se připravit na návštěvu Mexico City

Cestovní průvodce po Mexiku: Co dělat a jak se připravit na návštěvu Mexico City

Mexico City je jedno z největších měst světa. Zažijte jeho vzrušující atmosféru, jako místní a my vám poradíme, jak na to.

Kdy se do Mexico City vydat

Březen – duben: Pokud hledáte nezapomenutelné místo pro oslavu jarní rovnodennosti, pak je to právě Mexico City s pyramidami Teotihuacán. V tomto období zaplavují ulice svojí nádhernou fialovou barvou květy stromu jarakanda.

Září: Tento měsíc je měsícem národním. V restauracích si můžete objednat známé chilli en nogada, tradiční pokrm mexické kuchyně v barvách mexické vlajky. 16. září se zde slaví den nezávislosti.

Říjen – listopad: Toto období je také skvělým časem pro návštěvu a to nejen proto, že je zde nádherné počasí. Město se naplní oltáři a svíčkami, aby oslavilo Den mrtvých, který oficiálně připadá na 1. a 2. listopadu.

Jak se připravit

Stejně jako každé hlavní město, je Mexico City chaotické. Rozhodně stojí za to se na tuto skutečnost připravit.

Zjistěte si ideální trasy po městě. Město je totiž obrovské, ale doprava je zde dosti pomalá. Pokud si některé trasy naplánujete, ušetříte tak nějaký čas.

Připravte se i na nepředvídatelné počasí. Místní občas vtipkují, že zde zažijete celoroční sezónu za jediný den. Je potřeba počítat nejen s chladem a deště, ale i s vysokými teplotami a slunečním počasím.

Doprava v Mexico City

Pro pohyb po městě můžete zvolit celou řadu možností.

Metro: 5 pesos za jednu cestu a to bez ohledu na vzdálenost. Tento druh dopravy je ideální pro pokrytí delších vzdáleností a po přeplněných oblastech města.

Metrobus: 6 pesos za jednu jízdu, jedním směrem. Ideální způsob dopravy pro kratší vzdálenosti.

Ecobici: Jedná se o veřejný program pro sdílení kol financovaný vládou. Po městě se nachází téměř 500 míst, kde si můžete kolo vypůjčit a kam jej zase můžete vrátit. Tento způsob dopravy se nedoporučuje na delší vzdálenosti, neboť na okrajích města chybí vytyčené cesty pro cyklisty.

Taxi nebo Uber: Ideální volba pro cestování v noci, obzvláště, když neznáte přesnou trasu. Automobily zajišťující tento druh přepravy mají růžovou nebo bílou barvu a logo Mexico City. Cena začíná na 9 pesos.

Ubytování

Chcete-li se vyhnout plýtvání časem, nejlepší možností je hledat hotel nebo Airbnb v okolí oblasti Chapultepec / Reforma. Odtud se snadno dostanete do Centro Histórico, Roma, Condesa a Polanco, které jsou nejoblíbenějšími turistickými místy.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.