7 neobvyklých způsobů, jak se naučit anglicky na cestách

Úvodní strana » Magazín » 7 neobvyklých způsobů, jak se naučit anglicky na cestách

7 neobvyklých způsobů, jak se naučit anglicky na cestách

7 neobvyklých způsobů, jak se naučit anglicky na cestách

Angličtina je nejrozšířenějším jazykem na světě. Umět anglicky vám otevře celou řadu nových příležitostí a znamená, že můžete konverzovat s kterýmkoli z 1,4 miliardy mluvčích. A co víc, anglicky mluvící lidi najdete po celém světě, ať už je to jejich rodný jazyk nebo druhý jazyk. Takže, pokud cestujete, bylo by pro vás těžké nepotkat alespoň jednoho nebo dva lidi, kteří mluví tímto jazykem. Pokud plánujete v brzké době výlet za hranice, můžete zvážit přidání angličtiny do svého jazykového repertoáru. Existuje mnoho skvělých důvodů, proč byste to měli udělat. Navíc je spousta neobvyklých způsobů, jak se anglicky naučit.

 

Znalost druhého jazyka vám může pomoci stát se sebevědomějším cestovatelem, získat nové přátele a dozvědět se více o různých kulturách. Dobrá zpráva je, že to nemusí být zdlouhavý nebo pracný úkol. Neznamená to, že si musíte najmout lektora nebo trávit hodiny přeléváním gramatiky. Místo toho existuje spousta zábavných a neobvyklých způsobů, jak se můžete naučit anglicky na cestách, a některé z nich si uvedeme níže.

 

1. Sledujte filmy nebo televizní pořady

Sledování televize je oblíbená zábava a může být skvělým způsobem, jak se naučit nový jazyk. A když cestujete, pravděpodobně se vám naskytne mnoho příležitostí k použití této techniky. Ať už vás čeká 12hodinová cesta letadlem nebo autobusem nebo máte prostě nějaké dlouhé čekání na letišti nebo v hotelu, proč si nestáhnout nějaké oblíbené anglické filmy? Měli byste si zapnout titulky, aby vám pomohly, kde je to možné. Pomocí této techniky si můžete odpočinout a zabavit se a zároveň rozšířit své jazykové znalosti. Nejlepší možností je pustit si v angličtině nějaký film, který už znáte dobře v češtině, takže budete vědět, o čem se ve filmu baví. 

2. Zajděte si na koncert nebo do divadla

Podobně jako ve filmech a televizních pořadech může být návštěva divadla nebo místního koncertu skvělým způsobem, jak zlepšit své znalosti angličtiny. Nemluvě o tom, že je to zábavný a zároveň poutavý kulturní zážitek. Existuje mnoho úžasných představení, které můžete vidět, a nemusí být složité nebo matoucí. Pokud jste v jazyce stále nováčkem, vždy se můžete zapojit do pořadů zaměřených na rodiny a mladší publikum, abyste se vyhnuli komplikovaným tématům nebo používání jazyka. 

3. Poslouchejte podcasty

Existuje mnoho neuvěřitelných podcastů, které vytvořili právě angličtináři, a to může být zábavný způsob, jak se naučit jazyk. Tyto podcasty pokrývají širokou škálu témat, takže můžete najít něco, co odpovídá vašim vášním a zájmům. Můžete například poslouchat podcasty o televizních pořadech, hudbě, pohodě, historii, zločinu, komedii a všem mezi tím. To může být skvělý způsob, jak se vypořádat s mluveným jazykem, zejména s hovorovými výrazy a slangem, které mohou hostitelé používat. Podcasty mohou být navíc extrémně vzdělávací, takže nejenže posílíte své jazykové dovednosti, ale můžete se také naučit něco nového.

4. Hrajte slovní hry

I když se to může zdát obzvláště neobvyklé, vzhledem k tomu, že se jazyk stále učíte, hraní slovních her může být extrémně zábavný a jedinečný způsob, jak procvičit své nově nabyté dovednosti. Ať už hrajete s rodilými mluvčími angličtiny, přáteli, kteří se také učí jazyk, nebo sólo (třeba online), dá vám to skvělý pocit úspěchu a může vám skutečně pomoci vyladit některé základní jazykové dovednosti. Navíc můžete sledovat svůj pokrok, jak se postupem času zlepšujete. Stačí slovní fotbal, přesmyčky nebo hádanky a rázem vás bude učení jazyka více bavit. 

5. Najděte si kamaráda

Jednou z největších součástí cestování je poznávání spousty nových lidí za pochodu. Tito lidé mohou být ze všech koutů světa. Takže pokaždé, když se budete muset rozloučit se svým spolucestovatelem, zeptejte se, zda bude vaším přítelem. Kamarádi na dopisování jsou tu už léta a vždy byli skvělým způsobem, jak se mohou lidé různých národů propojovat a poznávat navzájem své kultury. Samozřejmě to může být trochu složitější, když cestujete a vaše adresa se neustále mění, ale vy a vaši noví přátelé se můžete navzájem informovat o tom, kde budete příště bydlet.

 

Může to být skvělý způsob, jak si procvičit nejen svůj jazyk, ale také své dovednosti psaní. Mohlo by to dokonce vést k celoživotnímu přátelství. Nejrychlejší učení jazyka nastane tehdy, když si v zahraničí najdete svůj vysněný protějšek. Mnoho lidí se na cestách zamiluje a to je raketovým způsobem donutí, aby se v jazyce zlepšili a mohli si dopisovat se svou láskou.

6. Poslouchejte anglickou hudbu

Poslech anglické hudby může být fantastickým způsobem, jak vás podpořit na vaší cestě, a pravděpodobně budete mít spoustu příležitostí k poslechu hudby na svých cestách. Například, pokud jste v autobuse, letadle, vlaku nebo když relaxujete na lehátku u bazénu. Ještě lepší je, když se vám text nebo překlad zobrazí na obrazovce. To nabízí třeba YouTube. Jen se ujistěte, že investujete do dobrých sluchátek, nejlépe s potlačením hluku, protože jsou mnohem výhodnější pro vás i vaše okolí.

7. Vařte zahraniční recepty

Věřte nebo ne, čtení receptů může být dalším skvělým a neobvyklým způsobem, jak tlumočit a učit se anglický jazyk. Takže posledním návrhem na našem seznamu je čtení a dodržování pokynů v receptech. Neustálé překládání ingrediencí a postupů vás donutí, abyste si je zapamatovali a navíc tímto způsobem lépe přilnete k cizí kultuře. 

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.