5 nejromantičtějších jazyků pod sluncem

Úvodní strana » Magazín » 5 nejromantičtějších jazyků pod sluncem

5 nejromantičtějších jazyků pod sluncem

5 nejromantičtějších jazyků pod sluncem

Zima je sice v plném proudu, ale rychle uteče a přijde jaro plné romantických procházek a výletů. Ať už plánujete piknik v parku nebo romantickou večeři na zahradní terase, jaro je ideální čas k vyznání lásky. Vyzkoušejte některý z nejromantičtějších jazyků na světe a jistě svůj protějšek ohromíte.

Španělština

Španělština začíná náš seznam jako jeden z nejromantičtějších světových jazyků kvůli vášnivému a smyslnému zvuku.

Španělský jazyk pochází z latiny, jazyka Římanů, a proto je španělština klasifikována jako románský jazyk. Zatímco toto zařazení nemá nic společného se skutečnými vlastnostmi samotného jazyka, není překvapením, že většina románských jazyků je také považována za romantické, protože tak zní. Španělština má měkčí souhlásky a delší samohlásky než germánské a slovanské jazyky.

Vzhledem k tomu, že španělština také vyžaduje slovesné konjugace, snadno se v ní tvoří rýmy, což z něj dělá ideální jazyk pro poezii a hudbu.   

"Miluji tě" ve španělštině: Te quiero (tay key-AIR-oh)

Francouzština

Často považovaný za nejromantičtější jazyk na světě, je francouzština také románským jazykem, který pochází z latiny. 

Francouzština je velmi eufonický jazyk a jeho výslovnost přispívá k této eufonii. Pravidlem jedné výslovnosti je například to, že mluvčí by se měli vyhnout vyslovení souhlásky na konci věty, pokud následuje samohláska. 

Stejně jako u španělštiny, potřeba spojovat slovesa ve francouzštině činí z francouzštiny další dokonalý jazyk pro poezii a hudbu. Francouzština má pověst krásných, květinových textů. Francouzština také staví na staletích hudby, poezie, umění a kultury, které přispívají k její romantice a lásce.

"Miluji tě" ve francouzštině: Je t'aime (zhuh t'em)

Italština

Amore, tesoro, dolcezza, bellissima, innamorato ... Není překvapením, že jazyk s takovými rytmickými slovy je mnohými považován za jeden z nejromantičtějších světových jazyků. 

Jako románský jazyk, který se také vyvíjel z latiny, má italština dlouhou historii krásně psané poezie, prózy a opery. Je to rytmické šíření souhlásek a samohlásek, které přispívají k výraznému zvuku, a proto lidé jiných národností často říkají, že italština přirozeně zní jako zpěv. 

"Miluji tě" v italštině: Ti amo [tee am-oh]

Portugalština

Žádný seznam romantických jazyků by nebyl úplný bez portugalštiny, sexy latinsky založeného jazyka primárně mluveného v Brazílii a Portugalsku. 

S jeho melodickými a expresivními intonacemi se portugalština dokáže dokonale přizpůsobit rytmické a vokální hudbě jako je marrabenta, samba, fado a bossa nova. To je zčásti proto, že portugalština používá velmi širokou škálu zvukových samohlásek, které umožňují neomezený tok vzduchu, který je ideální pro zpěv a má omezenou řadu choulostivých souhlásek.

"Miluji tě" v portugalštině: Eu te amo (eyo che a-moh)

Japonština

Románské jazyky však nejsou jedinými romantickými jazyky. Poslední jazyk na našem seznamu nás zavede na východ. Japonštinu mnozí považují za jeden z nejvíce exotických romantických jazyků na světě.

S jeho působivým výrazným výrazným potenciálem, složitou úrovní zdvořilosti a úchvatným jednoduchým a přesto krásným zvukem Japonci hladí uši a mysl. Japonština je také považována za jeden z nejužitečnějších jazyků pro zpěv, protože všechny japonské slabiky jsou otevřené. To dává jazyku jasný, lyrický zvuk, který je prostě okouzlující. 

"Miluji tě" v japonštině: Aishiteru (る)


 

 

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.