4 důvody, proč cestovat s lidmi, kteří nemluví vaším jazykem

Úvodní strana » Magazín » 4 důvody, proč cestovat s lidmi, kteří nemluví vaším jazykem

4 důvody, proč cestovat s lidmi, kteří nemluví vaším jazykem

Když cestujete s lidmi, kteří nemluví vaším jazykem, není to jen zábava – přináší to i několik výhod. Zde jsou 4 důvody, proč byste měli uvažovat o cestování s vícejazyčnou skupinou.

Důvod 1: Odborníci na vaši destinaci jsou již na palubě

Pokud cestujete v zemi, kde je místní jazyk oblíbeným druhým jazykem (například  angličtina, španělština nebo francouzština), existuje velká šance, že s vámi již cestuje nějaký jazykový expert.

Cestování s odborníkem může být velmi užitečné.

Pokud si nejste jisti svou výslovností, můžete ji nejprve praktikovat se svým kompetentním cestovním společníkem.

Důvod 2: Vaši spolucestující rozšiřují vaše obzory

Nejde jen o kulturní zázemí vašich spolucestujících, ale také o vaše zážitky z cest. Pokud neznáte dobře místní jazyk, spolucestující znalí jazyka vám pomohou dozvědět se spoustu zajímavých věcí o místech, kterými cestujete.

Důvod 3: Nezapadáte do pasti mluvení vašeho rodného jazyka

My všichni rádi mluvíme. Ale když mluvíme novým jazykem, automaticky mluvíme pomaleji a s většími úsilím. Hledáme slovní zásobu, ověřujeme si gramatická pravidla. Není divu, že často skončíme s mluvením cizího jazyka a uchýlíme se k jazyku rodnému. Když ale cestujete s cizinci, jste nuceni mluvit jejich jazykem, abyste se spolu dorozuměli.

Důvod 4: Zbavíte se stereotypů

Dnes žijeme v globálním světě, kde více lidí pravidelně cestuje a poznává širokou škálu kultur. Naše identita je formována různými životními zkušenostmi a všichni se můžeme přizpůsobit různým situacím. Cestování je pro nás skvělou příležitostí k tomu, abychom rozvíjeli naši mysl, stávali se tolerantnějšími, zpochybňovali naše zvyky a možná je i opouštěli.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.