Kolik lidí mluví francouzsky a kde se francouzsky mluví?

Úvodní strana » Magazín » Kolik lidí mluví francouzsky a kde se francouzsky mluví?

Kolik lidí mluví francouzsky a kde se francouzsky mluví?

Věděli jste, že francouzština je jeden z nejrychleji se rozšiřujících jazyků a že asi polovina všech francouzsky mluvících lidí žije v Africe?

Co je francouzský jazyk?

Francouzština, stejně jako italština, portugalština, rumunština a španělština, patří mezi románské jazyky. Ty jsou odvozené z jazyka latinského, jež byl každodenním jazykem Římanů. Tento jazyk se postupně rozšířil a začaly vznikat místní dialekty, z kterých se postupně vyvíjely románské jazyky, které známe i dnes.

Kde se ve světě mluví francouzsky?

Francouzština je úředním jazykem v 29 zemích, což ji řadí na druhé místo, hned po angličtině.

Jsou to tyto země: Belgie, Benin, Burkina Faso, Burundi, Kamerun, Kanada, Čad, Pobřeží slonoviny, Demokratická republika Kongo, Džibutsko, Rovníková Guinea, Francie, Haiti, Lucembursko, Madagaskar, Mali, Monaco, Niger, Rwanda, Senegal, Seychely, Švýcarsko, Togo a Vanuatu.

Je také procedurálním jazykem EU.

Kolik lidí na světě mluví francouzsky?

To je jednoduchá odpověď, asi 300 miliónů. Nejsou to však jen rodilí mluvčí. Díky kolonizaci se stala francouzština šestým nejrozšířenějším jazykem světa – po mandarínštině, čínštině, angličtině, hindštině, španělštině a arabštině. Je to oficiální jazyk v zemích pěti kontinentů a po angličtině druhý nejstudovanější jazyk. Vzhledem k růstu populace v Africe, kde žije přibližně 50% francouzsky mluvících lidí, by mohl jejich počet vzrůst do roku 2050 na 700 milionů.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.