Klasická holandská večeře

Úvodní strana » Magazín » Klasická holandská večeře

Klasická holandská večeře

Pokud se řekne chutná evropská kuchyně, každý si představí něco jiného. Někdo pravou italskou pizzu a těstoviny, další zase třeba lahodné francouzské sýry. Pokud se však vydáme na sever, do Nizozemska, čekají nás zde velmi rozmanité a chutné pokrmy. Pokud však nechcete nikam cestovat, a přesto byste chtěli ochutnat pravé holandské menu, můžete si jej zkusit připravit i doma.

Nápoj – Advocaat

Je to holandský likér, který se připravuje z vajec, cukru, brandy a vanilky. Nabízí bohatou a krémovou texturu podobnou pudinku a zároveň lahodnou chuť. Někdy se do něj přidává i smetana.

Předkrm – Bitterballen

Tyto klasické holandské krokety se vyrábějí ze směsi mletého hovězího, telecího nebo kuřecího masa. To se míchá s vývarem, máslem, moukou, kořením a někdy i zeleninou. Vzniklá směs se obaluje křupavou strouhankou, smaží se a podává s hořčicí. Je to ikona kuchyně této země.

Hlavní chod - Stamppot

Stamppot je tradiční holandské jídlo datované do 17. století, které je kombinací bramborové kaše a nějaké zeleniny (kysané zelí, špenát, cibule, kapusta, tuřín). Podává se obvykle s uzenou klobásou. Toto jídlo patří mezi nejstarší holandské pokrmy.

Dezert – Appeltaart

Jedná se o jablečný koláč, jehož kořeny sahají až do období středověku. Obsahuje silné plátky jablek doplněné rybízem nebo rozinkami, cukrem, citronovou šťávou, skořicí a někdy rumem nebo brandy. Obvykle se podává s kávou a může být dozdobený šlehačkou.

Klíčové holandské fráze

Mám hlad - Ik heb honger

Jsem plná - Ik zit vol

Prosím - Alstublieft

Děkuji - Dank u

Jste vítáni - Graag gedaane

Užijte si jídlo - Eet smakelijk!

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.