Kdy je nejlepší čas na učení?

Úvodní strana » Magazín » Kdy je nejlepší čas na učení?

Kdy je nejlepší čas na učení?

Studiem lidské biologie nám nedávný výzkum pomohl dozvědět se o tom, kdy budete s největší pravděpodobností nejlépe uchovávat informace, což je velmi užitečné při učení jazyka.

Pravděpodobně nepotřebujete neurologa, aby vám řekl, že mozek funguje jinak po celý den.

Obecný konsensus

Studie mají tendenci se shodnout, že nejlepší denní čas pro učení je poledne. Vědci se však již neshodnou na tom, co je poledne.

Jedním z nejvíce opakovaných odhadů je fakt, že existují dvě optimální doby: od 10:00 do 14:00 a pak od 16:00 do 22:00, s obdobím únavy uprostřed.

Ranní a noční lidé

Existuje jistě psychologický precedens, který ukazuje, že jsou skutečně noční lidé.

V závislosti na tom, který typ lidí jste, můžete si svoji optimální dobu na učení upravit.

Pokud jste noční typ, nezůstávejte však vzhůru celou noc, může to mít velmi negativní účinky na vaše zdraví.

Faktor spánku

Ručičky hodin nemají nic společného s tím, jak se učíte. Vaše tělo závisí mnohem víc na jeho vnitřních hodinách a  je řízeno převážně jedním bodem: spánek.

Studie z University of Notre Dame uvádí přesný důvod, proč je spánek velmi důležitý, když se učíte. Dvě skupiny studentů byly vyzvány, aby si zapamatovaly pár slov. Jedna skupina usnula bezprostředně po učení, zatímco ostatní ne. Pravděpodobně můžete hádat, co se stalo. Skupina, která šla spát těsně po učení se při testování výrazně zlepšila.

Takže studium těsně před spaním – za předpokladu, že půjdete do postele v přiměřené době –  může být užitečným způsobem, jak zlepšit své zapamatování.

Kdy bychom se tedy měli učit?

Na základě celého tohoto výzkumu je nejvhodnější doba studia několik hodin poté, co se probudíte, po tomto období studia by mělo následovat zdřímnutí.

Ale ve skutečnosti není jednoduchá odpověď na to, kdy je nejlepší čas na učení. Proces zapamatování závisí na celé řadě faktorů. Patří mezi ně i to, kdy vstáváte a chodíte spát, kdy jste nejvíce čilí, máte – li dostatek spánku nebo to, jak se momentálně cítíte.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.