Jakými jazyky se mluví v Singapuru?

Úvodní strana » Magazín » Jakými jazyky se mluví v Singapuru?

Jakými jazyky se mluví v Singapuru?

Singapur je sice malá ostrovní země, ale je domovem celé řady jazyků. Původní obyvatelé pocházeli z Malajsie. Po příjezdu britského obyvatelstva se do těchto míst přistěhovali i obyvatelé z Číny, Indie, Srí Lanky a dalších míst a začala se vytvářet historie mnohonárodnostní populace. Kromě čtyř oficiálních jazyků – mandarínský, malajský, tamilský a anglický, je Singapur domovem celé řady dalších dialektů a jazyků menšin. Většina obyvatel, díky dvojjazyčné vzdělávací politice, mluví dvěma nebo i více jazyky. Většinou je to angličtina a jejich mateřský jazyk, popřípadě ještě další jazyk. Singapurská národní hymna je zpívána v malajštině, což byl národní jazyk před britskou kolonizací.

Mandarínština

Většina obyvatel Singapuru má své kořeny v Číně, kde je mandarínština uznávaným jazykem. Je to druhý nejčastěji používaný jazyk v Singapuru.

Tamil

Část obyvatel Singapuru pocházela z jižní Indie, kde je Tamil je oficiální jazyk, proto jej nalezneme také v Singapuru.

Angličtina

Dědictví britského kolonialismu přineslo angličtinu jako nejvíce používaný jazyk a to především v městské části Singapuru. Zároveň slouží jako lingua franca pro etnicky různorodou populaci. Patří mezi hlavní jazyky, které se používají v podnikání.

Malajština

Tímto jazykem je zpívaná malajská národní hymna a to díky tomu, že to byl národní jazyk v období před britskou kolonizací.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.