Jak uspět u jazykových zkoušek

Úvodní strana » Magazín » Jak uspět u jazykových zkoušek

Jak uspět u jazykových zkoušek

Nikdo nemá rád zkoušky, natož se na ně připravovat a ještě v cizím jazyce.

Jak tedy zkoušky zvládnout a bez problémů?

Nebojte se vyzkoušet některé nekonvenční metody

Zeměpis, dějepis, matematika…to by mohly být zajímavé předměty. Vyzkoušejte si na nich komunikaci s kýmkoli a kdekoli. Pokud cestujete, jděte do toho. Jeden týden v zahraničí vás může naučit více, než intenzivní kurz. Pokud zrovna nemáte finanční prostředky nebo dovolenou, nezoufejte, zkuste najít zahraničního přítele, zkoušejte komunikovat třeba přes Skype.

Stanovte si priority

Každý test je jedinečným souborem specifických dovedností. Můžete být profík v mluveném projevu, ale gramatika vázne. Zaměřte se tedy na její výuku a procvičování. Plánujte dopředu, ujistěte se, že víte, jaké aspekty jazyka se budou testovat a nastavte si priority pro jeho výuku.

Připravte si výukový plán

Jakmile se zkoušky blíží, podívejte se na svůj časový rozvrh a stanovte si vhodný plán, ve kterém si každý den vyhradíte určitý čas na výuku a konkrétním potřebám. Pamatujte, vy sami jste pánem svého času. Také je vhodné nastavit si denní nebo týdenní cíle, které do svého plánu zahrnete.

Týmová spolupráce

Nebuďte poustevník – cizí jazyk je ideální se učit alespoň ve dvojici. Pokud vás učí  nebo se s vámi učí i někdo jiný, je to také důležitý postup při výuce cizího jazyka.

Nastavte své koníčky jako zábavné výukové pomůcky

Jazyk nás obklopuje každý den, takže převeďte do praxe a různého prostředí své učení. Jste sportovní fanoušek? Sledujte zápasy v zahraničních programech. Máte rádi hudbu? Zkuste přeložit z originálu své oblíbené písně. Díky tomu si nejen svoji slovní zásobu rozšíříte, ale také se seznámíte s idiomy, zlepšíte si svou výslovnost a doplníte slovní zásobu.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.