Jak postoupit v jazykové výuce?

Úvodní strana » Magazín » Jak postoupit v jazykové výuce?

Jak postoupit v jazykové výuce?

Když se poprvé učíte jazyk, všechno je fantastické. Vybíráte nový slovník, učíte se časům a chápete spoustu nových věcí. A pak se najednou pokrok zastaví. Zpočátku se zdálo, že jde všechno hladce a rychle a najednou stojíte na místě a nemůžete se posunout dál. Toto je bod, ve kterém výuku jazyka celá řada lidí vzdá.

Nevzdávejte se! Motivace je zde klíčová. Pokud jste se rozhodli učit se nový jazyk, máte pro toto rozhodnutí velmi dobrý důvod a neměli byste se nechat  zastavit. Zde je několik způsobů, jak se pokusit dostat se dál.

Překonejte mrtvý bod

Důležitou věcí, kterou je třeba vědět, je to, že obvykle se zdá, že jste se přestali učit. Když se poprvé učíte jazyk, každé slovo, které se naučíte, je masivní skok kupředu. Před několika minutami jste nemluvili cizím jazykem a teď můžete pozdravit a představit se! Když jste pokročilí, naučíte se nové věty, přestane být zvláštní. Nejen to, ale věty jsou stále složitější. A díky tomu všemu stále děláte pokrok.

Učiňte výuku jazyků součástí pravidelného rozvrhu

To je spíše obecný tip do začátku, ale zařazení jazyka jako součásti vaší každodenní rutiny vám pomůže posouvat se kupředu. Pokud je učení jenom něco, co děláte, kdykoli máte volnou chvíli, můžete najít méně volného času, když narazíte na překážku a dokonce ani nevidíte, proč jste přestali.

Nepokoušejte se dělat všechno za pár dní

Když se začnete učit nový jazyk, může být lákavé se ho chtít naučit co nejrychleji. Bohužel to není možné. Náš mozek je prostě nedokonalý. Pokud chcete skutečně zvládnout jazyk, nemáte opravdu možnost zkrácené doby. Trvalo celé roky, než jste se naučili svůj rodný jazyk. Proč by vám trvalo jen několik měsíců, než se naučíte další?

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.