Francouzsky mluvící země

Úvodní strana » Magazín » Francouzsky mluvící země

Francouzsky mluvící země

Pokud se chcete ponořit do francouzského jazyka, nemusíte navštívit pouze Francii nebo bývalé francouzské kolonie Afriky. Existuje celá řada francouzsky mluvících zemí, které můžete během své dovolené navštívit a kde si můžete procvičovat a zdokonalovat znalosti a umění tohoto nádherného jazyka.

Belgie
Více než polovina obyvatel této země mluví francouzsky. Většina z nich se nachází v jižní valonské oblasti a v hlavním městě Bruselu, který je oficiálně sice dvojjazyčný, ale francouzštinu zde uslyšíte mnohem častěji než vlámštinu, druhý oficiální jazyk.
Kanada
Pokud se chystáte navštívit Kanadu, zavítejte do Quebecu. Žije zde asi 7 miliónů francouzsky mluvících obyvatel (z celkového počtu 10 miliónů mluvících).
Francouzská Polynésie
Nachází se v jižním Pacifiku a tvoří ji více než 100 ostrovů, přičemž největší je Tahiti. Pokud hledáte ostrovní ráj, nemůžete si vybrat lépe.
Lucembursko
Francouzština je v Lucembursku poměrně rozšířená řeč. Tato země se řadí v Evropě k nejvíce jazykovým oblastem. Je to místo nádherných lesů, dramatických útesů a pohádkových hradů.
Martinik
Pokud míříte do Karibiku, zvažte návštěvu tohoto místa. Díky kombinaci francouzských, afrických, kreolských a západoindických vlivů je tato země považována za jednu z nejlepších v Karibiku. Martinik je oficiálně zámořskou oblastí Francie, takže je zde francouzština oficiálním jazykem.
Seychely
Tato idylická země se 115 ostrovy má spoustu pláží a přírodních parků. Nejrozšířenějšími jazyky zde jsou angličtina, francouzština a francouzská kreolština. Je to velmi multietnické místo.
Švýcarsko
Asi každý pátý švýcarský státní příslušník mluví francouzštinou jako svým rodným jazykem.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.