Tipy pro ekologicky šetrné cestování

Úvodní strana » Magazín » Tipy pro ekologicky šetrné cestování

Tipy pro ekologicky šetrné cestování

Tipy pro ekologicky šetrné cestování

Cestování může být velmi zábavné, ale také může zatěžovat naši planetu. Řada míst je, díky změně klimatu, odlesňování a další lidské činnosti, ohrožena. A paradoxně i cestování a cestovní ruch přispívají k ničení míst, která turisté navštěvují. Celá řada lidí se tak snaží podnikat kroky, které by vedly k ekologičtějšímu cestování a k ochraně životního prostředí.

Opakované používání některých cestovních potřeb

Cestování může zahrnovat celou řadu předmětů na jedno použití. Patří sem toaletní potřeby či plastové lahve na vodu. To vše může zvýšit objem odpadu. Kdykoliv to jde, zkuste si zabalit předměty, které můžete používat opakovaně a to včetně lahví na vodu nebo nádobek na šampony či sprchové gely.

Využívejte veřejnou dopravu

Využíváni služeb taxi či dalších přepravců je sice příjemné, ale navyšuje počet automobilů, které se pohybují po městech a zatěžují životní prostředí. Vyzkoušejte raději využít nabídku veřejné dopravy. Ušetříte nejen životní prostředí, ale také vaše finanční prostředky.

Ubytujte se ekologicky

Hotely bývají velmi často masivní budovy, které spotřebovávají velké množství vody a energie. Některé se snaží být ohleduplné k životnímu prostředí a podnikají pro to řadu kroků. Nabízejí celou řadu programů, mezi něž patří možnost nevyměňovat ručníky každý den, pokud to není bezprostředně nutné. Šetří tak vodu a energii. Vyzkoušejte tedy vyhledat takové, které jsou ekologické.

Létejte co nejméně

Létání je jedním z největších úspěchů lidstva. Bohužel letadla nejsou ideální volbou pro životní prostředí. Někdy je těžké se letům vyhnout. Pokud to však jde, zvolte raději jiný druh dopravy.

Ekoturistika

Pokud chcete podniknout cestu, která nebude škodit životnímu prostředí, vyzkoušejte ekoturistiku. Je to způsob cestování, který vás obohatí o nové poznatky, ale bude šetrný k životnímu prostředí. Můžete se vydat na některá ohrožená místa a dozvědět se více o úsilí, které místní vynakládají na jejich zachování. Je to nejlepší volba, jak ocenit snahu obyvatel a pokud se i vy můžete do této snahy zapojit, bude to o to lepší.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.