+420 720 221 398 / +420 242 441 830 Po-Ne 07:00 - 22:00

Vybrat si můžete nejen filmy dětské, ale také černé komedie, dobová dramata i filmy s kriminální tematikou.

Astrid Lindgren Movies

Tato švédská spisovatelka je velmi známá. Napsala několik nadčasových knih. Většina z nás ji zná díky pohádkové postavě Pipi, kterou na jejích cestách a při jejích dobrodružstvích doprovázejí kůň a opice. Přestože tato autorka píše především pro děti, její knížky jsou vhodné pro ty, kdo se švédštinou teprve začínají.

Fanny och Alexander

Fanny a Alexander je historické drama v režii Ingmara Bergmana, jehož scénář je semi-autobiografický. Je to příběh dvou sourozenců, kterým umírá otec a matka se znovu provdá. Její nový manžel ovládá životy obou sourozenců.

Fucking Åmål

Je to příběh dvou dospívajících dívek. Přináší obraz teenagerů 90. let a dílo bylo oceněno především za realismus a přesné zobrazení života dospívající mládeže. Dílo je vhodné pro středně pokročilé studenty.

Millenium Trilogy

Tento nejprodávanější švédský román autora Stiega Larssona s sebou přináší skvělý mix všedního jazyka a vzrušení. Spojuje investigativního novináře a počítačového hackera s fotografickou pamětí, kteří spolu řeší zločiny.

Bron

Tento televizní seriál je směsice švédštiny a dánštiny. Příběh se točí kolem mostu, který spojuje  Malmö a Kodaň.

Nejlepší filmy pro výuku švédštiny

Kontaktujte nás kdykoliv přes formulář nebo na telefonním čísle
+420 720 221 398

Nezávazná poptávka překladu

Do 15 minut vám zašleme nezávaznou cenovou kalkulacii

Kontaktujte nás

+420 720 221 398

+420 242 441 830

info@profiprekladatel.cz
Badge

Reference

Náš blog

  • Jakými jazyky se hovoří na Antarktidě

    Jakými jazyky se hovoří na Antarktidě

    Antarktida není známá svou jazykovou rozmanitostí. Ve skutečnosti nemá téměř žádnou rozmanitost. Je to pátý největší kontinent a přesto je obydlen jen velmi málo, pokud tedy pomineme tučňáky. Antarktidu obývají především výzkumníci. Jakými jazyky se zde tedy dohovoříme? Jazyky Antarktidy V Antarktidě nenalezneme žádné domorodé jazyky. Počet obyvatel, kteří zde pobývají, kolísá. V zimním období je to asi 1000 lidí, během letního období se pak počet zvyšuje asi na 5000. Nachází se zde 66 výzkumných základen, ale pouze polovina z nich funguje po celý rok. I když se jedná o poměrně málo početnou populaci obyvatel, nalezneme zde zástupce z celého světa, což znamená, že se zde vyskytuje i velké množství různých jazyků. Podle evidence z léta 2017 zde byli tito zástupci – Argentina 601, Austrálie 243, Bělorusko 12, Belgie 40, Brazílie 66, Bulharsko 22, Chile 433, Čína 166, Česko 20, Ekvádor 34, Finsko 17, Francie 90, Německo 104, Indie 113, Itálie 120, Japonsko 130, Jižní Korea 130, Nizozemí 1

  • Nejlepší filmy pro výuku švédštiny

    Nejlepší filmy pro výuku švédštiny

    Vybrat si můžete nejen filmy dětské, ale také černé komedie, dobová dramata i filmy s kriminální tematikou. Astrid Lindgren Movies Tato švédská spisovatelka je velmi známá. Napsala několik nadčasových knih. Většina z nás ji zná díky pohádkové postavě Pipi, kterou na jejích cestách a při jejích dobrodružstvích doprovázejí kůň a opice. Přestože tato autorka píše především pro děti, její knížky jsou vhodné pro ty, kdo se švédštinou teprve začínají. Fanny och Alexander Fanny a Alexander je historické drama v režii Ingmara Bergmana, jehož scénář je semi-autobiografický. Je to příběh dvou sourozenců, kterým umírá otec a matka se znovu provdá. Její nový manžel ovládá životy obou sourozenců. Fucking Åmål Je to příběh dvou dospívajících dívek. Přináší obraz teenagerů 90. let a dílo bylo oceněno především za realismus a přesné zobrazení života dospívající mládeže. Dílo je vhodné pro středně pokročilé studenty. Millenium Trilogy Tento nejprodávanější švédský román autora Stiega Larssona s sebou p