Z překladatelství se stává nejvíce se rozvíjející byznys na světě

Úvodní strana » Magazín » Z překladatelství se stává nejvíce se rozvíjející byznys na světě

Z překladatelství se stává nejvíce se rozvíjející byznys na světě

Představte si, že při své procházce po okolí narazíte na skvělou kavárnu nebo pekárnu, o které jste nevěděli. Dále si představte, že žijete na daném místě celé měsíce nebo roky a nikdo se vám o tak skvělém podniku ani nezmínil. Jak je možné, že pro vás bylo ono místo po tak dlouhou dobu bez povšimnutí. Odpověď je jednoduchá, chyběla mu viditelnost.

Tento scénář se opakuje den co den, jen ve větším měřítku. Namísto budov v sousedství jde ovšem o globální tržiště, kde je mnoho skvělých podniků neviditelných a po celém světě mají nespočet potenciálních zákazníků, kteří o něm ani nevědí. Důvodem je jazyková bariéra, díky které je mnoho podniků pro zbytek světa neviditelných.

Více a více firem začíná rozpoznávat nevyužitý potenciál ve své zemi a z překladatelství se stává multimiliardový byznys a zároveň nejrychleji rostoucí sektor ve světové ekonomice, což potvrzují samotné statistiky.

Globální překladatelství

Podle studie „Global Market: 2015“, kterou vydala společnost pro výzkum trhu Common Sense Advisory, se překladatelský trh za poslední roky rozšířil až na 8% a jen v USA vydělává o cca 8 miliard dolarů více než v předchozím roce (V roce 2015 vydělal 38 mld dolarů, v roce 2016 se očekává až 46 mld dolarů)

Odvětví jazykových služeb se pohybuje od jednotlivých nezávislých poskytovatelů až po velké agentury, jako je ta naše. Rychlý a neustálý rozvoj tohoto odvětví je výsledkem splynutí globalizace a unikátní technologie dnešní doby. Výhody může sklízet každý podnik, který se rozhodne využít lokalizaci pro zviditelnění na globálním trhu.

Svět v rámci čísel

Stejně tak jako zemská atmosféra, tak i kulturní rozmanitost překračuje hranice jednotlivých států. Zvyšování rozmanitosti znamená, že se pro mnoho národů na globálním trhu hranice vytrácí a nic jim nebrání rozvíjet svůj potenciál celosvětově. Statistiky po celém světě ukazují, jak velký je o překlady zájem.

Pokud vezmeme například rok 2011 a sčítání lidu z australského statistického úřadu, čísla ukazují, že téměř čtvrtina australské populace mluví jiným jazykem než angličtinou. Nebo že se podle australského Institutu pro překlady a tlumočení, poptávka po překladatelích a tlumočnících z angličtiny a čínštiny za posledních 10 let zdvojnásobila.

Velké a kulturně rozmanité metropolitní oblasti jsou často mikrokosmem většího světa a mají stále větší potřebu překladatelských služeb v oblastech jako jsou lékařské, právní a vzdělávací obory, jen abychom jmenovali alespoň některé. Unikátní požadavky prosperující etnické komunity, které často existují uvnitř národů, stále více přispívají k robustní expanzi odvětví jazykových služeb.

Vidět a být viděn

Služby v jazykovém průmyslu nevykazují žádné známky zpomalení a spolu s větší globalizací a narůstající imigrace nabírají na důležitosti.

Jazykové služby jsou jedním z nejrychleji rostoucích sektorů v současném světě. Dle amerického Bureau of Labor Statistics by se v oblasti překladů a tlumočení mělo v letech 2014 až 2024 navýšit množství pracovních míst o 29%, tedy mnohem více než je průměr u ostatních povolání.

Je nejideálnější doba pro globalizaci a expanzi. Jestliže potřebujete spolehlivého partnera, který vás zviditelní v České republice nebo ve světě pro všechny etnické skupiny, neváhejte nás oslovit.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.