Víte, které známé IT osobnosti mluví více, než jedním jazykem?

Úvodní strana » Magazín » Víte, které známé IT osobnosti mluví více, než jedním jazykem?

Víte, které známé IT osobnosti mluví více, než jedním jazykem?

Zeptejte se někoho, kdo pracuje v IT, jaké jazyky zná. Pravděpodobně vám bude jmenovat některý z programovacích jazyků. Programování je nepochybně zajímavá dovednost, nicméně tímto jazykem se na cestách asi moc nedomluvíte. Přesto se v počítačovém světě nacházejí někteří, kteří ovládají nejen svůj mateřský a programovací jazyk.

Mark Zuckerberg (spoluzakladatel Facebooku)

Mark Zuckerberg se dostal v roce 2014 na titulní stránku, když překvapil studenty pekingské univerzity tím, že na jejich otázky odpovídal výhradně mandarínsky. Vysvětlil jim, že jazyk studuje a to z osobních důvodů. Chtěl lépe komunikovat s rodinou své ženy (Priscila Chan). Média se však domnívají, že existují i důvody obchodní.

Jack Ma (zakladatel a ředitel společnosti Alibaba)

Alibaba je největší čínská společnost zabývající se obchodem s elektronikou a zároveň šestá největší internetová společnost světa.

Ma je vizionář, který se již od dvanácti let učil angličtinu, později studoval, aby mohl být učitelem angličtiny, pracoval jako tlumočník a poprvé se setkal s internetem a zbytek, jak říká, je historie.

Sergey Brin (spoluzakladatel společnosti Google)

Google je společnost, která nepotřebuje představovat, ale přesto… Byla založena roku 1998 Larrym Pagem a Sergejem Brinem, kteří se setkali jako postgraduální studenti na Stanfordské univerzitě.

Brin se narodil v Moskvě a se svou rodinou se přestěhoval do Spojených států, když mu bylo šest let. Odchod z Moskvy nebyl pro rodiče snadnou volbou, ale rozhodli se tak kvůli antisemitismu, s nímž se setkali v bývalém Sovětském svazu. Brin mluví rusky doma, s rodiči.

Marissa Mayer (generální ředitelka společnosti Yahoo)

Marissa Mayer má jeden z nejpůsobivějších životopisů v internetovém průmyslu.

Navštěvovala Stanfordskou univerzitu, absolvovala vysokoškolské vzdělání v oblasti symbolických systémů, má magisterský titul v oboru výpočetní techniky a do rukou se jí dostalo 14 pracovních nabídek, včetně nabídky od Googlu, do něhož nastoupila jako dvacátý zaměstnanec a první ženská inženýrka společnosti. Dohlížela na vznik kultovní domovské stránky Google a podílela se na vzniku celé řady služeb, včetně AdWords.

V roce 2012 se stala prezidentkou a generální ředitelkou společnosti Yahoo. Přestože z funkce později odstoupila, zůstává v technologickém světě stále aktivní. Hovoří španělsky a švýcarskou němčinou.

Jan Koum (zakladatel společnosti WhatsApp) 

Jeho cílem je instalovat aplikaci do každého smartphonu. Koum vyrostl v malé vesnici u Kyjeva na Ukrajině a do Mountain View v Kalifornii přišel ve věku šestnácti let a to se svou matkou a babičkou. Později začal navštěvovat státní univerzitu v San José a začal pracovat pro Yahoo. Zde se setkal s Brianem Actonem, pozdějším spoluzakladatelem WhatsApp.

Ačkoli žil od svých 16 let v Kalifornii, mluví plynně rusky a vybudoval společnost WhatsApp do skutečně globální společnosti, která podporuje 60 jazyků a má uživatele po celém světě.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.