Víte, která země mluví nejvíce evropskými jazyky?

Úvodní strana » Magazín » Víte, která země mluví nejvíce evropskými jazyky?

Víte, která země mluví nejvíce evropskými jazyky?

 

Víte, která země mluví nejvíce evropskými jazyky?

S možností více a rychleji cestovat nebo s přístupem na internet, který je dnes už docela běžný, stoupá znalost jazyků téměř ve všech evropských zemích. Mezi nejpoužívanější patří samozřejmě angličtina, ale také stoupá touha lidí učit se rusky a německy. Důvodem jsou pravděpodobně lepší pracovní příležitosti.

Až 65% evropských občanů ve věku 25 až 64 let mluví alespoň jedním cizím jazykem, podle údajů zveřejněných u příležitosti Evropského dne jazyků.

Stejná zpráva Eurostatu, založená na datech z roku 2016, zjistila, že je ve Švédsku nejvyšší jazyková způsobilost (97% občanů mluví alespoň jedním cizím jazykem), Lotyšsko, Dánsko a Litva (96%), Lucembursko (95%), Finsko a Malta (92%) a Estonsko (91%).

Velmi nízko v tabulce je Velká Británie. 65,4% dospělých ve Velké Británii nemluví vůbec žádným cizím jazykem, jen 20% mluví jedním cizím jazykem, 9,6% zvládlo dva další jazyky a 5% mluví třemi dalšími jazyky.

Za Ukrajinou se nachází Rumunsko (64,2% občanů nemluví žádným cizím jazykem), Bosna a Hercegovina (61%), Albánie (59,9%) a Maďarsko (57,6%).

Úroveň mnohojazyčnosti je údajně velmi vysoká v Lucembursku, kde více než polovina obyvatel (51,2%) tvrdí, že mluví alespoň třemi cizími jazyky.

Lucembursko má tři úřední jazyky (lucemburský, francouzský, německý) a nejrozšířenějšími dalšími jazyky jsou angličtina, portugalština a italština, podle zprávy z roku 2012.

Vysoké procento tří cizích jazyků bylo také zaznamenáno ve Finsku (44,9%) a Slovinsku (37,7%).

Evropský den jazyků se koná každoročně 26. září a pořádá společně Rada Evropy a Evropská unie s cílem podpořit jazykové vzdělávání v celé Evropě.

Jak jsou na tom Češi?

Více než 70% Čechů se domluví jiným než mateřským jazykem. Číslo je to vysoké, ale bohužel ho o mnoho zvyšuje znalost Čechů slovenského jazyka, který se také počítá. Dvěma cizími jazyky, vyjma slovenského, se domluví pouhých 23% Čechů. Více jazyky dokonce jen 6% Čechů.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.