Užitečné věty pro dovolenou ve Španělsku

Úvodní strana » Magazín » Užitečné věty pro dovolenou ve Španělsku

Užitečné věty pro dovolenou ve Španělsku

Plánujete cestu do španělsky mluvící země? Naučte se používat tyto jednoduché španělské fráze, které vám mohou pomoci při cestování.

Me llamo ___. Mucho gusto.  Jmenuji se ____. Rád vás poznávám.

Jednou z nejzajímavějších částí cestování je setkávání s novými lidmi z různých oblastí. Pokud s nimi chcete hovořit, musíte se nejprve představit.

 

Quiero practicar mi español.  Chci používat svou španělštinu.

Trávit dovolenou v cizí zemí je skvělý způsob, jak pracovat na základních jazykových dovednostech. Hovořit s místními obyvateli vám dá možnost vyzkoušet si své znalosti a dovednosti.

 

No comprendo.  Nerozumím.

Prvním krokem je přiznat, že máte nějaký problém. Pokud chcete konverzovat, ale nerozumíte, co ten druhá říká, přiznejte to. Jednak předejdete nepříjemnostem či trapasům a za druhé daná osoba zopakuje vše znovu a pomaleji.

 

¿Cuánto cuesta?  Kolik to stojí?

Když jste na dovolené v cizí zemi, pravděpodobně si budete chtít přivést domů něco na památku a to nejen pro sebe, ale třeba také pro své přátele. Tato věta se vám dozajista bude hodit.

 

Cómo puedo llegar a __ ?  Jak se dostanu do __ ?

Orientace v neznámém místě může být někdy noční můra. Díky této frázi můžete požádat místní, aby vám poradili, jak se dostat do určitého místa.

Následně se ještě naučte výrazy „vlevo“, „vpravo“ a „rovně“.

 

¿Me podrías recomendar un restaurante?  Doporučíte mi nějakou restauraci?

Zajímavou částí cestování může být i ochutnávání místní kuchyně. Jídlo vám hodně napoví i o místní kultuře. Žádost o doporučení restaurace vám zajistí ten nejlepší kulinářský zážitek.

 

¿Me puede traer la cuenta, por favor?  Můžete mi, prosím, přinést účet?

Právě jste dojedli výborné jídlo a chystáte se vyrazit na cestu. Je tu však problém – číšník si vás nevšímá. Proto je potřeba upozornit jej, že se chystáte odejít a chcete platit.

 

Creo que eres mi alma gemela.  Myslím, že jsi moje spřízněná duše.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.