Tvorba a překlad titulků

Úvodní strana » Magazín » Tvorba a překlad titulků

Tvorba a překlad titulků

Není žádnou novinkou, že mnoho pořadů, dokumentů i filmů, disponuje chybnými titulky, které snižují kvalitu celého díla. Bohužel se nejedná pouze o amatérské projekty na internetu, ale i seriózní televizní stanice, které jsou schopné něco takového odvysílat.

Nekvalitních titulků se často dosáhne, pokud se zanedbá postprodukční činnost a zvolí se pro ni nevhodní lidé. Je třeba si uvědomit, že publikum mluvenému slovu nerozumí a je závislé na informacích z titulků, které se překládají.

 

Podmínka pro dodržení kvality

Dokonce i pro titulkování je třeba zvolit zkušeného překladatele. Profesionální tvorba titulků není pouze o překladu titulků z cizí řečí, naši překladatelé musí celé dílo shlédnout (mnohdy i několikrát) aby pochopili celý kontext. Amatérské titulky se vyznačují často doslovným strojovým překladem, my dokážeme použít často jiná slova a zasadit je do příběhu tak, aby dokonale vystihla danou situaci.

V případě, že je od počátku cílem oslovit filmem či pořadem obecenstvo ve více zemích, je vhodné nás oslovit a my zajistíme nejvyšší jakost překladu pro cílové země. Vyšší cena je zde daní za to, že bude zaručena maximální kvalita překladu. Pokud se jedná o dokumentární film, odborný návod či instruktáž, dokážeme zajistit překladatele se zkušenostmi v daném oboru.

 

Výsledkem profesionálního překladu jsou často titulky, které kvalitou mnohdy i překonávají původní podání. Nejtěžší tvorba titulků je v případě, pokud pro dané dílo žádné titulky neexistují. Pro takové případy tu máme překladatele, kteří dokonale ovládají mluvené slovo a jsou schopní na základě poslechu titulky vytvořit.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.