Tlumočení na svatbě

Úvodní strana » Magazín » Tlumočení na svatbě

Tlumočení na svatbě

V případě, že plánujete svatbu s cizincem, budete k uzavření sňatku potřebovat tlumočníka jmenovaného soudem. Ten zajistí tlumočení samotného svatebního obřadu, a také překlad příslušných dokumentů nutných k uzavření manželství. Jaké dokumenty či dokladu budete potřebovat, vám sdělí na matrice, kde manželství uzavíráte.

Kdo je soudní překladatel

I když překládat může každý, kdo umí jazyk a má další potřebné znalosti, v úředních záležitostech je vyžadován soudní tlumočník. Jde o soudní překladatele jmenované krajským soudem nebo ministrem spravedlnosti. Název “soudní tlumočník“ je tedy pouze hovorovým zažitým označením, ale oficiálně existují pouze soudní překladatelé, a ti zároveň jak tlumočí, tak překládají.

Kdy využijete soudního překladatele

Soudního překladatele využijete nejen při svatebním obřadu. Už před ním, při zařizování svatby a při vyřizování potřebných formalit na matrice, musíte mít doklady a ostatní dokumenty soudně přeložené z cizího jazyka do českého a opatřené tlumočnickou doložkou i soudním razítkem.

Jak najít soudního překladatele

Odkazy na soudní překladatele jsou uváděny na webových stránkách ministerstva spravedlnosti a vyšších oblastních soudů. Můžete taktéž použít webové stránky Justice.cz, na nichž vyhledáte soudního překladatele a obrátíte se přímo na něj. Mnohem jednodušším způsobem je využití služeb kvalitní překladatelské agentury. Se soudními překlady má zkušenosti a starosti s tím, co je třeba zařídit, můžete v klidu nechat na ní.

Co připravit předem

Aby se mohl překladatel na svatbu připravit a vše proběhlo plynule a bez komplikací, měli byste mu několik dní před obřadem dát k dispozici projevy novomanželů a oddávajícího, jména novomanželů, místo obřadu a případný harmonogram. Také je dobré domluvit si určitý pokyn, aby překladatel poznal, kdy může při projevu začít tlumočit.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.