Tlumočení autoškoly

Úvodní strana » Magazín » Tlumočení autoškoly

Tlumočení autoškoly

Tlumočník na autoškolu

V České republice žije velké množství cizinců. Stejně jako v ostatních zemích, i zde se většina z nich neobejde bez řidičského oprávnění, které jim umožní běžně fungovat a dojíždět do zaměstnání. V České republice si mohou cizinci udělat řidičské oprávnění a tento doklad bude platný ve všech zemích EU. Problém je však tehdy, když cizinec neumí česky nebo když jeho čeština ještě není dostatečně dobrá. V takovém případě však nemusí věšet hlavu, může totiž využít soudního tlumočníka. 

 

V některých zemích je možné využívat na tlumočení běžné tlumočníky nebo dokonce i rodinné příslušníky, v Čechách však musí jít o soudního tlumočníka, který byl jmenovaný do své funkce ministrem spravedlnosti nebo krajským soudem. Pouze takový tlumočník může u autoškoly zajistit překlad a tlumočení. Pokud tedy cizinec mluví například jen rusky, anglicky nebo vietnamsky, není to pro něj překážkou v tom, aby u nás řidičské oprávněn dostal.

Jaké podmínky je potřeba splňovat?

Pochopitelně je potřeba řidičské zkoušky úspěšně složit, což vyžaduje nemalou přípravu. Důležité je, aby měl cizinec na území České republiky trvalý nebo přechodný pobyt. Základní požadavky jsou jinak stejné jako pro ostatní jiné žadatele. Musí dosáhnout potřebného věku, musí projít lékařskou prohlídkou a musí mít čistý rejstřík, do něhož soudy nebo správní orgány udělují zákaz řízení. Jestliže jste zrovna dostali přechodný nebo trvalý pobyt, nic vám nebrání v tom, abyste vyhledali soudního překladatele a přihlásili se do autoškoly. Po ukončení kurzu autoškoly můžete absolvovat finální zkoušky a pokud budete úspěšní, v případě trvalého pobytu dostanete řidičský průkaz bez prodlení. Pokud máte přechodný pobyt, dostanete řidičský průkaz tehdy, až váš pobyt dosáhne alespoň 185 dní. 

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.