Tipy na to, jak se zlepšit v cizojazyčném psaní

Úvodní strana » Magazín » Tipy na to, jak se zlepšit v cizojazyčném psaní

Tipy na to, jak se zlepšit v cizojazyčném psaní

Tipy na to, jak se zlepšit v cizojazyčném psaní

Psaní často patří při výuce cizího jazyka mezi velmi skličující dovednosti. Obvykle je to proto, že je mu věnována, při procvičování, nejmenší pozornost. Většinou se učíme cizí jazyk proto, abychom se domluvili. Ovšem zanedbání psaného projevu je velkou chybou. Problém nastane v případě, že potřebujeme do zahraničí odeslat dopis či e-mail.

Výuka gramatiky cizího jazyka je vždy těžší dovednost. Přinášíme několik tipů, jak si pomoci.

Vytvořte si kreativní pomůcky

Pokud s výukou teprve začínáte, vytvořte si doma dokonalé pomocníky, jakými jsou přenosné kartičky, na něž si napíšete slova či fráze. Díky tomu, že je budete psát, si je mnohem snáze zapamatujete. Na druhou stranu kartičky si také můžete napsat správný překlad či výslovnost. Máte tak hned po ruce kontrolu.

Procvičujte psaní toho, co slyšíte

Pokud budete v psaní pokročilejší, můžete zkusit zápis mluveného slova. V tomto případě nejde o to, abyste si procvičovali smysl mluveného projevu, ale psaní textu. Pokud existuje písemný přepis toho, co posloucháte, je vhodné mít jej u sebe. Usnadní vám to pak následnou kontrolu vámi psaného textu.

Přepisujte texty

Možná vám to bude připadat jako zbytečná práce, ale není tomu tak. Najděte si text ve svém rodném jazyce, který vás zaujme, může to být krátká povídka, článek v novinách nebo třeba recept, a zkuste jej přepsat do jazyka, který se učíte.

Zkuste napsat krátkou povídku

Pokud si myslíte, že jste v psaní pokročili, zkuste napsat nějaký text vlastní. Může to být vymyšlená povídka nebo napište několik vět o tom, proč se učíte zrovna tento daný jazyk. Nebo můžete napsat příteli a pozvat jej k sobě na návštěvu. Také by bylo dobré, pokud by se na váš text podíval rodilý mluvčí a opravil vám případné chyby či nedostatky.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.