Sňatek v USA a překlady, které budete potřebovat

Úvodní strana » Magazín » Sňatek v USA a překlady, které budete potřebovat

Sňatek v USA a překlady, které budete potřebovat

Sňatek v USA a překlady, které budete potřebovat

Svatba je výjimečný okamžik v životě dvou lidí a stále více lidí ho chce prožít netradičním způsobem. Svatbu nemusíte mít jen v Čechách, ale také v zahraničí a velmi oblíbenou volbou jsou Spojené státy. Mnoho lidí si zemi svobody idealizuje už od dětství a chce si uspořádat svatbu třeba v New Yorku, na Havaji nebo třeba v Kalifornii a dalších krásných amerických státech. Jak zajisté tušíte, není to tak snadné, jako kdž se chcete nechat oddat doma v Čechách. Neobejdete se bez profesionální překladatelské agentury a tak jsme tu pro vás, abychom vám podali pomocnou ruku.

Co je potřeba zajistit?

V první řadě je potřeba vědět, že se manželství občanů ČR uzavřené v zahraničí zapisuje do Zvláštní matriky, kterou vede Úřad městské části Brna, Brno-střed, Husova 3, Brno. Český oddací list si můžete vyřídit právě zde nebo tuto záležitost může vyřídit zastupitelský úřad ČR v cizině.   

Bydlíte v USA? Zkontrolujte si, jestli vaše bydliště v USA spadá do jurisdikce daného konzulátu. Žádost byste měli zaslat místně příslušnému zastupitelskému úřadu, seznam zastupitelských úřadů naleznete na webu mzv.cz.

Jaké dokumenty potřebujete?

Potřebujete originál amerického oddacího listu s apostilní doložkou a úředně ověřeným překladem do českého jazyka. O ověřovací doložku můžete zažádat na úřadu "Secretary of State", který se nachází v hlavním městě daného státu, kde jste se nechali oddat. Úředně ověřený překlad do českého jazyka vám obstaráme, stačí nás kontaktovat a postaráme se o jeho provedení. 

Dále potřebujete originály rodných listů, u občanů ČR musí být ověřeny notářem v ČR. Také potřebujete originál dokladu totožnosti, konkrétně občanský průkaz nebo váš cestovní pas. Pokud jste rozvedení, je nutný originál dokladu o rozvodu. 

Pokud jste nabyli občanství cizího státu, počítejte s tím, že bude potřeba také originál naturalizační listiny. Neobejdete se také bez vyplňování formulářů, jde o žádost o zápis uzavření manželství a také o prohlášení, které vyplňuje každý občan ČR zvlášť. Formuláře se odešlou nebo předají na Generálním konzulátu České republiky. Přijde vám to složité? Tak náročné to není a za celoživotní zážitek svatby v USA stojí tento proces absolvovat. Podrobně je popsán přímo na webu Ministerstva zahraničních věcí České republiky.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.