Překlady rodných listů

Úvodní strana » Magazín » Překlady rodných listů

Překlady rodných listů

Překlady rodných listů - potřebuji ověřený překlad?

Potřebujete zajistit překlad rodného listu? Jde o jeden z nejdůležitějších dokumentů, proto je u něj potřeba soudní překlad. Jelikož bude takový překlad neoddělitelně svázaný s originálem, je potřeba, abyste si od vašeho rodného listu nechali udělat nejprve notářsky ověřenou kopii. Ta bude následně svázána i s úředně ověřeným překladem. 

 

Rodný list je zapotřebí k celé škále důležitých jednání s úřady, třeba když se ztratí občanský průkaz, když se řeší svatba a další. Jelikož většina lidí na tento překlad spěchá, zajistí vám potřebný soudní tlumočník překlad obvykle v co nejrychlejším termínu, abyste nemuseli zbytečně čekat a mohli co nejdříve vyřešit potřebné záležitosti. Samotný rodný list vždy vydává matriční úřad, do kterého spadáte. Pokud dojde ke ztrátě rodného listu, což se při cestování někdy stává, může vám matriční úřad vydat jeho druhopis. 

Je potřeba vyšší ověření?

Ještě než se na naší agenturu obrátíte, je vhodné vědět, jestli překlad rodného listu nebude potřebovat vyšší ověření. S celou řadou zemí má Česká republika bilaterální smlouvu o uznávání dokumentů, není tedy vyžadováno žádné speciální ověření. S jinými zeměmi má Česká republika Haagskou úmluvu a zde je potřeba vyšší ověření a apostila. Když však nemá Česká republika s danou zemí Haagskou úmluvu ani bilaterální smlouvu, bude zde potřeba superlegalizace, tedy jiný typ ověření, který potvrdí pravost dokumentu. Zkušená překladatelská agentura vám ovšem i s tímto může adekvátně poradit.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.